fot. pixabay

Orgazm można rozpoznać po tym, że mają naprawdę dużą rozkosz oraz ma się silne podniecenie seksualne. Orgazm można osiagnąć, masturbując się albo uprawiając seks. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat osiągania orgazmu, czytaj dalej..

Akt seksualny można podzielić na 4 etapy

fot. pixabay

Będzie to oczywiście podniecenie, orgazm, odprężenie, plateau. Orgazm można określić jako zkończenie stosunku płciowego. Orgazm to oczywiście coś przyjemnego. To duża rozkosz!

Orgazm u kobiet i u mężczyzn

Płeć żeńska ma skurcze pochwy i szyjki maciny. Natomiast płeć męska skurcze moszny i wytrysk nasienia.

Kobieta i mężczyzna podczas orgazmu

fot. pixabay

Mężczyznom i kobietą podczas orgazmu serce bije znacznie szybciej. Ich źrenice są także rozszerzone. Ciśnienie krwi jest również podwyższone. Narządy płciowe zaś mają skurcze mięśni.

Czy są jakieś korzyści z orgazmu?

Udany seks ma wiele korzyści zdrowotnych. Naprawdę dobry jest dla zdrowia, ale i także dla urody. Najlepiej jak się uprawia seks przed snem. Dzięki temu sen będzie lepszy, spokojniejszy. W szybszy sposób również się zaśnie. Sen też wtedy jest bardzo głęboki.

Seks dobry dla zdrowia

Seks wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego. Można go przyrównać do jakiejś aktywności fizycznej, a aktywność fizyczna każdemu jest zalecana. To przecież samo zdrowie! Poza tym podczas stosunku płciowego wydzielane są endorfiny. Praca mózgu również zostaje usprawniona. Mózg jest wtedy zrelaksowany. Dlatego też po seksie możesz bardziej radzić sobie z wieloma problemami. Seks w znaczny sposób oddziałuje także na zmysły człowieka.

Seks dobry na stres i rozładowanie napięcia

Dzięki niemu może naprawdę się zrelaksować. Jeśli człowiek szczytuje, może mieć naprawdę ukojenie.

Seks działa na urodę

Dzięki niemu poprawia się kondycja Twojej skóry. To masz pewne! Poprawia się koloryt skóry oraz ona sama staje się elastyczna. Seks nawet pomaga w schudnięciu.

Ile kalorii spalasz podczas seksu?

Seks to również aktywność fizyczna. Do tego bardzo przyjemna. Podczas seksu spalasz 1100 kalorii.

Czy seks to jedyny sposób na osiągnięcie orgazmu u kobiet?

Kobiety nie tylko przez seks może osiągnąć orgazm. Może go także doznać w wyniku pettingu, seksu oralnego, penetracji, masturbacji, stymulacji punktu G. Są i takie kobiety, które nawet bez dotyku narządów płciowych, mają orgazm. Wystarczy jakaś fantazja erotyczna albo dotyk piersi i już go osiągają. Niektóre z Pań mogą mieć problemy z orgazmem. Wynika to z niskiej samooceny. Może być to wynik dużej ilości kompleksów.

Warto poznać dobrze swoje ciało

Świadomość swojego własnego ciała jest niezwykle ważna. Dlatego poznaj dokładnie swoje ciało. Możesz dotykać swojego ciała. Zobaczyć, co tak naprawdę przynosi Ci największą rozkosz i przyjemność. Łechtaczka, na nią należy zwrócić najwięcej uwagi. To jej stymulacja powoduje dobry orgazm.

Różne rodzaje orgazmów

Warto sobie uświadomić, że orgazm można podzielić na łechtaczkowy i pochwowy. Łechtaczkowy jest dosyć infantylne, można by rzec. Bardziej dotyczy tych młodszych kobiet. Tego podziału dokonał Zygmunt Freud. Jednak dzisiaj raczej on nie istnieje. Wszystko bowiem opiera się na stymulacji łechtaczki.

Komfort psychiczny u kobiety jest bardzo ważny

Należy wiedzieć, że fizyczne zadowolenie to nie jest wszystko. Liczy się to, aby kobieta miała duży komfort psychiczny. Czuła się dobrze ze sobą, ze swoim ciałem. Była świadoma swojego ciała, swoich niedoskonałości. Jednak jednocześnie akceptowała je w pełni.

Ćwiczenia, która pomogą osiągnąć orgazm

Koniecznie musisz być świadoma swojego ciała. Dzięki temu łatwiej będziesz mogła osiągnąć orgazm. Możesz np. spróbować uprawiać yogę, zapisać się na jakiś kurs tańca. To wyzwoli Twoją energię seksualną. Staniesz się bardziej pewna siebie. Co za tym idzie, będziesz miała lepsza seks.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here