fot. pixabay

Warto być dobrym człowiekiem. Musisz jednak uświadomić, że bycie dobrym człowiekiem nie oznacza, tak jak mylnie niektórzy myślą bycie słabym i bezsilnym. Tacy ludzie nie rozczulają się nad innymi, ani też nad sobą. Oni po prostu potrafią pomóc innym bezinteresownie. Jednak znają przy tym granice tej pomocy.

Być dobrym człowiekiem. Co to jeszcze oznacza?

Bycie dobrym człowiekiem to pomaganie innym. Trochę bycie takim altruistą, który nie oczekuje nic w zamian. Dobry człowiek nie jest słaby. Wręcz przeciwnie, to silna jednostka, które nie ulega złym wpływom. Potrafi wesprzeć. Jednak równocześnie jest to osoba bardzo asertywna. Nie godzi się na rzeczy, które nie są dla niej dobre. Dobry człowiek to też trochę egoista. Spytasz dlaczego? Egoizm przecież to myślenie tylko o sobie. Tak. Jednak prawda jest taka, że jeśli zadbamy odpowiednio o siebie, będziemy mogli dać więcej ludziom, którzy naprawdę potrzebują nas.

Lepiej być złym człowiekiem, czy dobrym?

Zły człowiek nie od razu oznacza, że jest bandytą, złodziejem itp. Może po prostu być zapatrzony tylko w swoją osobę i nie zwracać uwagę na innych. Zły człowiek to osoba, która pozbawiona jest empatii i nie rusza ją krzywda innych. Nie opłaca się być niedobrym. Karma kiedyś wraca do tej osoby. Dlatego bycie dobrym jest warte zachodu.

Czy warto wierzyć w ludzi?

fot. pixabay

Jak najbardziej warto wierzyć w ludzi. Jednak trzeba też odróżnić tę ślepą wiarę od prawdziwej wiary z dozą rozsądku. Nie można pójść za każdym w ogień. Należy rozsądnie wybierać osoby, którym jesteś w stanie coś ofiarować. Czasami bycie dobrym człowiekiem też to nie tylko wielkie czyny, ale małe gesty. Te najdrobniejsze są najbardziej zapamiętywane. Można pomóc starszej Pani przejść przez ulicę, zrobić jej zakupy, wyprowadzić psa. Być miłym dla każdego. Uśmiech nic nie kosztuje. Może komuś poprawić dzień.

Dlaczego ludzie są źli?

Ludzie są źli w życiu, ponieważ np. ktoś ich skrzywdził. Nie potrafią być dobrzy, bo ktoś kiedyś dla nich był zły. Źli ludzie po prostu nie potrafią wejść na właściwą drogę. Nie zawsze też chcą.

Jak być lepszym człowiekiem?

fot. pixabay

Wiadomo czasami wystarczą drobne gesty. Jednak można też rozwijać się. Iść dalej. Można np. wstąpić do wolontariatu. Ich rodzajów jest naprawdę dużo. Każdy powinien coś wybrać dla siebie. Lubisz zwierzęta? Możesz zapisać się jako wolontariusz do schroniska. Troszczysz się o planetę? Możesz zapisać się do stowarzyszenia GreenPeace. Jeśli uwielbiasz spędzać czas z dziećmi, wstąp do Fundacji, która im pomaga. Możesz także zostać wolontariuszem hospicjum. Jak widzisz, opcji jest naprawdę wiele. Takie rzeczy nie tylko czynią się lepszym człowiekiem, ale pozwalają Ci się rozwijać, znajdować nowe pasje, hobby, zainteresowania. Poznajesz także nowych ludzi. Naprawdę warto!

Czy dobrzy ludzie mają lepiej w życiu?

Nie zawsze jest tak, że dobry człowiek ma lepiej w życiu. Czasami może mu się nie powodzić. Jednak do takiego człowieka wraca dobra karma! Być dobrym człowiekiem!

Dlaczego być asertywnym jest ważne?

Musisz także nauczyć się odmawiać. Czasami ktoś może po prostu chcieć wykorzystać Twoją dobroć. Dlatego też na takie zachowania ze strony innych musisz uważać. Nie zawsze też masz czas, aby pomóc. Naucz się mówić ,,nie”. To nie oznacza, że jesteś zły, że jesteś obojętny. Po prostu masz dużo swoich obowiązków, nie masz czasu na to, aby dokładać sobie nowych.

Platon i pojęcia dobra

Platon był pierwszym filozofem, który określił pojęcie dobra. To właśnie dobro stało na jego szczycie idei.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here