fot. pixabay

Wiele osób wstydzi się swojej seksualności. Ma też wiele kompleksów związanych z nią. Jest bardzo wiele kobiet i mężczyzn, którzy wstydzą się swojego ciała. Mają różne fantazje erotyczne, ale również przez nie są zawstydzeni.

Kompleksy i pokazywanie swojego ciała

Ludzie mają czasami bardzo dużo kompleksów. Wstydzą się pokazywać swoje ciało. Czy warto? Wszystko zależy od tego, jak czujemy się z własnym ciałem. Jeśli czujesz się dobrze, nie będziesz miał tego wstydu.

Dlaczego wstydzimy się iść na plaże w stroju kąpielowym?

fot. pixbay

Dużo ludzi wstydzi się iść na plaże. Wynika to z tego, że nie są one zadowolone ze swojego wyglądu. Poza tym mogą też uważać, że nie wpasowują się w obecne kanony piękna. Przeglądając media społecznościowe widzimy bardzo dużo modelek, które są szczupłe. Zdaj sobie sprawę, że w większości przypadków to sprawa Photoshopa.

Pokochaj siebie i swoje ciało

fot. pixabay

Dostrzeż w sobie piękno. Doceniaj siebie. Zaakceptuj też w pełni swoje ciało. Każda z kobiet ma jakieś kompleksy. Ważne jednak, aby się nimi tak nie przejmować.

Uprawiaj aktywność fizyczną dla lepszego samopoczucia

Pamiętaj, nigdy nie katuj się treningami. Jeśli dopiero co zaczynasz przygodę ze sportem, zacznij powolnymi krokami. Może być to np. 15 minut biegu. Możesz też chodzić na dłuższe spacery. Udaj się na przejażdżkę rowerową! Ruch jest wskazany. Człowiek dla własnego zdrowia powinien uprawiać jakąś aktywność fizyczną. Samopoczucie Twoje wzrośnie wtedy. Poza tym także poprawi się Twoja kondycja.

Zdrowo się odżywiaj!

Pamiętaj również o zdrowym odżywianiu. Gdy będziesz jadła zdrowo od razu poczujesz się lepiej sama ze sobą. Pij także dużo wody. Ogranicz słodycze i słodkie napoje.

Skąd się bierze wstyd?

Gdy człowiek dorasta zmienia się jego ciało. Nie każdy nastolatek akceptuje siebie w pełni. Potem ten stan może się pogłębiać. Nie akceptowanie siebie prowadzi do wstydu.

Nagość jest okej, ale wtedy kiedy jest prywatna

Pamiętaj, że akceptacja siebie jest bardzo ważna. Nie powinnaś wstydzić się jej przed swoim partnerem. Jeśli pokochasz swoje ciało, nie będziesz również wstydziła się iść na basen, czy na plaże. Musisz nad tym popracować. To nie jest takie trudne jak Ci się wydaje. Nie wszędzie przecież jesteś nago. Na pewno w łóżku ze swoim chłopakiem, mężem tak. Próbuj nie gasić światła, gdy uprawiacie seks. Poza tym, gdy z kimś jesteś powinnaś się na tą osobę otworzyć. Nie mieć przed nią wstydu, wręcz przeciwnie.

Sprawdź, czy nie wstydzisz się sama przed sobą

Sprawdź, czy czasami sama przed sobą się nie wstydzisz, gdy np. wychodzisz z kąpieli. Jest na to sposób! Przyjrzyj się dokładnie swojemu ciału w lustrze. Pomyśl sobie, co Ci się nie podoba. Spróbuj to zaakceptować. Zwróć też uwagę na to, co lubisz np. piersi, nogi. Staraj się też nie być taka krytyczna. Mów do siebie też z dobrocią, troską. Jeśli sama przed sobą nie będziesz się wstydzić, będziesz mogła iść na basen bez żadnego wstydu. Twoje kompleksy nie będą Tobą kierowały. Poza tym musisz sobie też uświadomić, że wiele kobiet ma ten sam problem. Żyjemy właśnie w takich czasach. Promowana jest chudość. Czasem aż przerażająca. Kobiety na zdjęciach w internecie, czy gazetach nie wyglądają tak w rzeczywistości. Fotografie są przerabiane w edytorach zdjęć.

Mów do siebie w sposób pozytywny

Praw samej sobie komplementy. Może się wydawać to bardzo dziwne. Jednak działa! To zbliży Cię do pokochania siebie, swojego ciała.

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje w Polsce
Następny artykułPeruki Zielona Góra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here