fot. pixabay

Seks bez zobowiązań. Niektórzy właśnie na niego sie decyduje. Czy kobieta dobrze się czuje w takiej relacji? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat seksu bez zobowiązań, czytaj dalej.

Friends with benefits

Na zachodzie friends with benefits jest bardzo znane. Na czym opiera się friends with benefits? Oczywiście to relacja, w której główną rolę gra seks. Partnerzy seksualnie wiedzą, że nie będą oni budowali trwałego, prawdziwego związku. Ich relacja opiera się tylko i wyłącznie na seksie. Takie osoby mogą być też dobrymi przyjaciółmi, którzy dużo ze sobą rozmawiają i zwierzają się sobie.

Seks i wielka miłość

Niekoniecznie uprawienia seksu wiąże się z wielką miłością. Niektóre kobiety właśnie decydują się na friends with benefits. Chociaż większość z nich jest bardziej romantyczna. Uważa, że seks uprawia się tylko wtedy kiedy się kogoś kocha. Faceci natomiast bardziej entuzjastycznie są nastawieni na seks bez zobowiązań. Nie muszę angoważ się w to relację. Chodzi tylko przecież o stosunek płciowy.

Plusy seksu bez zobowiązań

fot. pixabay

Seks bez zobowiązań dobry jest podczas studiów. Dopiero przecież poznajemy siebie. Dowiadujemy się o sobie, jakie są nasze wymagania wobec mężczyzn oraz to, czego chcemy od życia. Poza tym friends with benefits to dobra opcja, kiedy się z kimś rozstaliśmy. To może być takie chwilowe pocieszenie. Dopóki sobie kogoś nie znajdziemy. Dodatkowo też nie chcemy się angażować w nową relację, ponieważ dopiero co wyszliśmy z poprzedniej. Nie czuje się potrzeby budowania stałego, trwałego związku.

Czy można się zakochać? Zakochanie i seks bez zobowiązań

Nie wyklucza się takiej opcji. Przecież można się zakochać, uprawiając seks bez zobowiązań. Nasze emocje zwyczajnie mogą nas zaskoczyć. Jednak to nie udaje się. Zazwyczaj możesz mieć przez to tylko złamane serca. Facet, który decyduje się na seks bez zobowiązań, raczej nie chce tworzyć prawdziwego związku. To też kłopotliwe, gdy ktoś zaczyna się angażować w coś. To jest specyficzne układ. Nikt nie mówił przecież, że to miłość.

Swobodne eksperymentowanie

W układzie friends with benefits można dużo eksperymentować. Nikt z partnerów jakoś się bardzo nie stara. Nie ma tej presji bycia najlepszą wersją siebie. Tu jest dużo swobody, luzu i dobrej zabawy. Tutaj za bardzo nie wstydzimy się za wielu rzeczy. Dla ukochanej osoby bardzo się staramy. Natomiast seks bez zobowiązań wiąże się z tym, że na aż tak nie zależy. Możesz wcielać się w różne role w tej relacji. Pokazywąć różne odcienie Twojej osobowości. Możemy też rozmawiać na różnorodne tematy z kumplem od seksu. To tylko przecież kumpel od seksu.

Friends with benefits i bycie szczerym wobec siebie

Friends with benefits ma sens tylko wtedy, gdy oboje partnerzy są wobec siebie szczerzy. To ciężkie zadanie! Nawet czasami w związkach zdarza nam się być nieszczerym. To trochę nie za fajne. Jednak ma miejsce. Dlatego też, aby ta cała relacja friends with benefits miała sens, to wszystko musi być bez ściemy.

Skąd się wziął pomysł na seks bez zobowiązań?

fot. pixabay

Niektóre kobiety chcą pokazać, że to one dominują. Chcą również udowodnić swoją niezależność. Niektóre zaś mają nadzieje, że coś się zmieni w relacji friends with benefits. Potem są bardzo rozczarowane, zawiedzione i cierpią. Jednak zdrzają się takie Panie, które chcą uprawiać seks bez wchodzenia w jakiś trwały związek. Z różnych powodów tak chcą i tyle. Nie chcą też robić jakiś planów na przyszłość z mężczyzną. Nie chcą za bardzo też jakoś angażować się w relacje z facetami.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here