fot. pixabay

Bycie dobrą matką czasami bywa trudne. Ważne jest być silną, ale jak tego dokonać? Trzeba mieć pewne zasady, reguły, do których należy się stosować. Naucz swoją córkę pewnych rzeczy, aby wyrosła na mądrą kobietę.

Być niezależna

Niezależność to bardzo dobra cecha. Matka powinna być niezależna. Musisz także koniecznie nauczyć swoją córkę, aby taka była. Czym ta niezależność powinna się objawiać? Przede wszystkim tym, że kobieta jest szczęśliwa u boku mężczyzny, ale bez niego też równie dobrze sobie radzi. Jest silna. Potrafi mierzyć się z przeciwnościami losu. Taka kobieta ma duże poczucie wartości, samoocenę, ale również zawsze, ale to zawsze dba o siebie. Dzięki temu może też zadbać o swoich bliskich w jak najlepszy sposób. Dziecko więc powinno od Ciebie uczyć się tego, co najlepsze!

Czy miłość jest ważna? Co znaczy kochać?

Pokaż swojej córce, że miłość jest podstawową wartością w życiu. Naucz ją kochać. Kochać bezwarunkowo. Nie kochać kogoś, bo ma pieniądze, sławę i inne dobra, które przeminą, ale kochać kogoś za to jaki jest, jaki będzie i jaki był. Naucz swojej córkę akceptacji siebie. Tym samym pokaż jej, że ją akceptujesz w pełni. Cokolwiek nie zrobi, będziesz ją kochać. Zawsze jej wybaczysz. Dziecko powinno mieć zasady, reguły, które ma narzucone. Władza rodzicelska na to pozwala. Jednak uświadom jej, że akceptacja jest kluczową kwestią. Dzięki temu człowiek może się rozwijać.

Empatia

fot. pixabay

Pokaż jej co znaczy być empatyczną kobietą. Nie ukrywaj się przed własną córką ze łzami. Nie tłum emocji. Pokaż jej słabość. Pokaż jej, że ona także może sobie pozwalić na tę słabość w każdej chwilii. Silna kobieta to wrażliwa, emapatyczna kobieta. Naucz jej, że emocje nie są niczym złym. Należy je wyrażać. Nie chować. Naucz ją, że życie to sukcesy i porażki. Ważne, aby iść przez nie pewnym krokiem.

Naucz ją, że teraźniejszość jest najważniejsze. Pokaż jej, jak właściwie korzystać z przeszłości

Dobra matka to taka, która przekazuje swojemu dziecku wartości. Pokaż jej, że życie teraźniejszością jest dużo lepsze niż życie przeszłością. Naucz ją wyciągnąć wnioski z tego, co było. Uczyć się na błędach. Jednocześnie powiedz jej, że martwienie się nic nie da. Pokaż jej, że przeszłości była, co oznacza, że czasu nie da się cofnąć. Jednak teraz może zmienić wszystko na lepsze. Uświadom jej, że to od niej dużo zależy, jaka będzie jej przyszłości, jak potoczą się jej losy. Wystarczy tylko, aby żyła tym, co jest.

Szczęście. Pokaż jej, czym ono jest

Naucz swoją córkę cieszyć się z każdej nawet najmniejszej rzeczy. Pokaż jej, czym jest szczęście. Uświadom jej, że to, że ma rodzinę, to, że ma wsparcie, to że ma kogoś bliskiego to już jest ogromne szczęście! Naucz ją widzieć pozytywne strony życia. Uświadom jej, że w ten sposób jej przyszłość będzie kolorowa. Daj jej siłę na to, aby to ona mogła kreować swoje życie.

Nie zawsze ludzi są dobrzy dla nas. Nie zawsze ludzie będą Cię wspierać

Uświadom swojej córce, że nie zawsze będą ją otaczać ludzie, którzy są dobrzy. Nie zawsze będą ją otaczać ludzie, które będą ją wspierać. Dlatego naucz ją wiary w siebie. Naucz jej, że zawsze powinna trzymać się swoich zasad. Pokaż jej i powiedz, że może przez życie iść pewnym krokiem, ku lepszemu, spełniając swoje marzenia oraz zdobywając kolejne sukcesy, bez względu na tych ludzi.

Człowiek może być twardy, ale i też wrażliwy

fot. pixabay

Twoja córka powinna od Ciebie się również nauczyć, że człowiek może być twardy, że może trzymać się ostro swoich zasad, ale jednocześnie być najbardziej wrażliwym człowiekiem na świecie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here