Nastrojowa sypialnia

Przytulne wnętrza z magiczną atmosferą intymności to idealne warunki do pełnowartościowego odpoczynku. Zdecydowanie warto wprowadzić taki nastrój do sypialni, czyli miejscu stworzonym z myślą o relaksie. Piękne otoczenie ma bowiem niebagatelny wpływ na samopoczucie, a odpowiedni wystrój może nawet ułatwić zasypianie. Sprawdź, jak stworzyć nastrojową aranżację we własnej sypialni.

Oświetlenie

Podstawą przytulnych wnętrz niemal zawsze jest oświetlenie. Główne lampy sufitowe powinny zapewniać odpowiednią dawkę światła i ułatwiać korzystanie z sypialni. Dla stworzenia wyjątkowej atmosfery warto postawić na modele z regulacją natężenia poziomu jasności. Ponadto nutę romantyczności wprowadzą kinkiety do sypialni, zwłaszcza w wersji z welurowymi kloszami. Warto pomyśleć także o lampie z eleganckim abażurem na szafkę nocną. W kwestii kolorów najlepiej postawić na ciepłe barwy, czyli np. modne szarości i pastele. Światło w przytulnej sypialni również powinno mieć ciepłą tonację.

Meble

W stworzeniu w sypialni oazy relaksu mogą pomóc odpowiednie meble. Centralnym punktem pomieszczenia jest oczywiście łóżko, które już ze względu na swój wygląd powinno przywodzić na myśl błogi odpoczynek. Najlepiej postawić na dość duży rozmiar i materiały kojarzące się z przytulną, domową atmosferą, czyli np. drewno w ciepłych odcieniach bądź modne welurowe obicie. Warto również wprowadzić do sypialni miękkie pufy bądź wygodny fotel. Ważne są ponadto drewniane szafki, najlepiej w jasnym, ciepłym odcieniu. Co ciekawe, można znaleźć też welurowe stoliki nocne.

Tkaniny

Jedną z najpopularniejszych tkanin, które kojarzą się z przytulnością, pozostaje miękki welur. Ten elegancki materiał może pojawić się jako obicie łóżka, zasłony, dywan, ozdobne poduszki czy też narzuta. Co więcej, w internetowym sklepie Elektromag niemałą popularnością  cieszą się welurowe klosze. Wyjątkowy klimat może zapewnić również wełna obecna w formie dywanu bądź narzuty na łóżko. Nastrojowy efekt mogą dać też zwiewne firany z delikatnych materiałów. Ponadto warto pamiętać o wyborze tkanin w ciepłych kolorach.

Dekoracje

Bardzo często to właśnie różnego rodzaju dodatki mają wpływ na to, czy aranżacja pomieszczenia ma niepowtarzalny urok. W uzyskaniu przytulnego efektu z pewnością pomogą miękkie poduszki ułożone na łóżku. Mile widziane są też ramki na zdjęcia i eleganckie pamiątki rodzinne. Z kolei nutę romantyczności może wprowadzić gustowny świecznik, który można wykorzystać do stworzenia nastrojowej atmosfery podczas randki w sypialni. Podobny efekt może dać stylowy lampion.

Podłogi i ściany

W przytulnej, nastrojowej sypialni naturalnym wyborem w przypadku podłóg jest oczywiście drewno. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na dość surowo wyglądające panele w ciepłych odcieniach. Można też zdecydować się na miękkie wykładziny, jednak takie rozwiązanie nie jest zbyt praktyczne. Z kolei na ścianach warto również postawić na kolory w ciepłej tonacji. Prawdziwym hitem są szarości, choć równie mile widziane są pastele i beże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here