fot. pixabay

Niektórzy decydują się na styl rustykalny. Najbardziej polecane jest tym osobom, które tęsknią za naturą, przyrodą, wiejskim życiem. Na pewno w takim wnętrzu może się odprężyć, odetchnąć od codziennych obowiązków i na chwilę zatrzymać.

Styl rustykalny. Skąd on się w ogóle wziął?

Styl rustykalny rozpoczął się już w XIX i XX wieku. W tym właśnie czasie zaistniała potrzeba tworzenia prostych form. Wykorzystywano do tego naturalne materiały.

Styl rustykalny w Twoim wnętrzu

Sielski klimat, to na pewno charakteryzuje styl rustykalny. Co jeszcze? Dom lub mieszkanie choć trochę również powinno przypominać wiejską chatę. Na pewno we wnętrzach w stylu rustykalnym dobrze by było, aby pojawiły się tkaniny. Mogą to być np. len, bawełna, wełna. Drewniane podłogi także charakterystyczne są dla tego stylu.

Meble we wnętrzach

fot. pixabay

Dla każdego stylu meble są charakterystyczne, mają swoje cechy wyróżniające. Dla tego np. najlepiej sprawdzają się te proste. Nie muszą być jakoś bardzo wymyślne. Pamiętaj, drewno to dobry pomysł!

Jakie są cechy charakterystyczne stylu rustykalnego?

Na pewno dużo kwiatów. Możesz je umieścić w wazonach na stole Będą one się prezentowały całkiem nieźle. Drewno także jest cechą charakterystyczną stylu rustykalnego. Drewniane podłogi są jak najbardziej odpowiednie. Biel, beż to także kolory, które nadadzą się do Twoich pomieszczeń. Możesz również mieć zazdrostki w oknie. Wzory, szczególnie te ludowe są jak najbardziej polecane! Dobrym pomysłem są również ręcznie robione dodatki np. ażurowe serwety.

Czy styl rustykalny przypomina ten minimalistyczny?

Absolutnie nie. Nie należy styl rustykalny mylić z minimalistycznym. Styl rustykalny koniecznie musi nawiązywać do wiejskiej chaty.

Na jakie kolory się zdecydować? Styl rustykalny

Najlepsze będą ciemne barwy. Jednak dobrze by było, gdyby były one przytulne. Polecane kolory to zieleń, beż, żółć, brąz.

Czego nie lubi przestrzeń w stylu rustykalnym?

Przestrzeń w stylu rustykalnym to na pewno nie tworzywa sztuczne i zimne płaszczyzny. Zadrapania, opalenia itp. są polecane! Słoje są także mile widziane. Ściany zaś mogą mieć przecierki, chropowatości.

Jakie ozdoby do wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym?

fot. pixabay

To, co stworzyła matka natura jest najlepsze. Mogą być to poroże, gniazda ptaków, patyki. W wiejskiej chacie nie może także zabraknąć serwetek, makatek, dywanów. Obrusy bardzo pasują do tego typu wnętrz.

Jadalnia w stylu rustykalnym

Jeśli masz wnętrza nowoczesne i chciałbyś wprowadzić styl rustykalny, możesz zrobić to bez wahania. Elektyczne wnętrza prezentują się całkiem nieźle. Blat stołu może być nawet zrobione ze starych dech.

Rustykalne dodatki są bardzo urocze

Rustykalne dodatki naprawdę mogą być bardzo urokliwe. Pasują one idealnie w nowoczesnych wnętrzach. Nawet tych, które urządzone są w stylu skandynawskim. Możesz nawet pomyśleć nad starymi drzwiami. To wygląda bardzo charakternie.

Kuchnia w stylu rustykalnym

Kuchnia w stylu rustykalnym prezentuje się naprawdę całkiem nieźle. Drewniany blat, drewniana podłoga to jest to! Pamiętaj jednak, że najważniejsza jest prostota. Drewniane meble do kuchni, która urządzona jest w tym stylu jak najbardziej pasują. Rzeczy z wikliny też jak najbardziej pasują! Cegła, kamień może się pojawić w takim pomieszczeniu.

Sypialnia w stylu rustykalnym

Sypialnia w stylu rustykalnym prezentuje się bardzo dobrze. Jaka ona powinna być? Tekstylia to jest dobry pomysł do tego pomieszczenia. Oczywiście drewno też jak zawsze się sprawdzi. Dobrym pomysłem są także kosze, w którym znajdują się koce i poduszki. Możesz postawi je gdzieś na rogu pokoju. Wygląda to całkiem nieźle.

Styl rustykalny i łazienka

Wanna wolnostojąca sprawdzi się tutaj bardzo dobrze. Warto również postawić na kamienną posadzkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here