fot. pixabay

W dzisiejszych czasach trudno zdecydować się na to, w jakim stylu chcemy urządzić swoje mieszkanie lub dom. Jest to trudne. Wybór bowiem jest szeroki. Ludzie dzisiaj wybierają to, co nowoczesne. Do takich właśnie stylów należy styl vintage.

Czym charakteryzuje się styl vintage?

fot. pixabay

Styl vintage przede wszystkim charakteryzuje się ponadczasowością. Ten styl jest dla tych osób, które lubią nietuzinkowość.

Meble i styl vintage

Meble są ważnym elementem wnętrza. Odpowiednie meble to podstawa. Idealną opcją i rozwiązaniem będą stare meble. Można np. niektóre z nich przerobić. Stare, tapicerowane krzesła można obłożyć kolorowymi materiałami. Gwarantowany zaskakujący efekt! Miłośnikom tego stylu na pewno to się spodoba.

Kolorowe poduszki i inne rzeczy

W stylu vintage powinny dominować kolory poduszki, zasłony itp. Jednak wszystko musi być ze sobą spójne. Musisz sprawdzić, czy wszystkie rzeczy do siebie pasują i dobrze się ze sobą komponują. Dlatego też zdecyduj się na jeden kolor lub podobne odcienie. To samo tyczy się również wzorów. Nie wolno ich mieszać ze sobą. Przykładowo wzór zwierzęcy i wzór z motywem kwiatowym nie pasuje do siebie.

Połączenie przedmiotów z lat 50 i 60 z nowoczesnymi

Styl vintage charakteryzuje również połączenie przedmiotów z lat 50 i 60 z nowoczesnymi. We wnętrzach urządzonych w tym stylu dobrze będą pasować płyty vinylowe, plakaty z artystami z tamtych czasów.

Kuchnia i styl vintage

Kuchnia w stylu vintage wygląda doskonale! Charakterystyczne dla wnętrz w ten sposób urządzonych są kolorowe lodówki. Mogą być takie również inne urządzenia kuchenne np. ekspres do kawy. Kuchnia rodem z lat 60 prezentuje się wspaniale!

Gdzie można szukać mebli w stylu vintage?

Na pewno na pchlim targu uda Ci się coś znaleźć! Możesz tam kupić stare meble. Później natomiast oddać je do renowacji.

Jakie kolory ścian we wnętrzach w stylu vintage?

fot. pixabay

Jasne ściany są jak najbardziej odpowiednie. Możesz wybrać kolor biały, beżowy oraz szary. Retro wzory również się sprawdzą.

Co jeszcze charakteryzuje styl vintage?

Styl vintage ma pewne zasady. Należy się do nich zastosować. Musisz przede wszystkim stawiać na jakość. Tanie podróbki są odradzane. Nie wyglądają one dobrze. Najlepsze meble są z tworzywa sztucznego. Zacznij szukać starych mebli, rzeczy, dodatków. One właśnie idealnie pasują do stylu vintage. Możesz również jechać na pchli targ, bazar oraz znaleźć coś na internecie. Stara komoda, niski stolik kawowy są jak najbardziej odpowiednie. Bardzo dobrym pomysłem są plakaty. Parkiet w deski jest charakterystyczny dla tego stylu. Dodatki takie jak wazony i zastawy stołowe również pasują.

Indywidualizm i awangarda

Styl vintage to także twórczy indywidualizm i awangarda. Pamiętaj, styl vintage to także elektyzm. Można zestawiać nowe ze starym.

Wykorzystaj swoją wyobraźnię

Wszystko zależy od wyobraźni tego, kto urządza mieszkanie w stylu vintage. Najważniejsze to, żeby wszystko było ze smakiem.

Styl vintage jest nie dla każdego

Ci, co lubią styl glamour oraz nowoczesność powinni wybrać ten styl. Stare obrazy, stare meble np. odrestaurowane komoda są charakterystyczne dla tego stylu.

Jakie jeszcze przedmioty pasują do wnętrz w stylu vintage?

Będą to stare lustra, obrazy, dywaniki, makatki, archiwalne plakaty, ramki z czarno-białymi fotografiami, kryształowe misy, cukiernice, tace do przenoszenia naczyń, serwetki, obrusy, stojące zegary, szklane żyrandole, staromodny telefon, grafiki z poprzednik epok.

Pamiętaj, aby zachować równowagę

Najważniejsze to, aby nie przesadzić, szczególnie jeśli chodzi o dodatki. Nie może być ich za dużo. Nie będzie to wyglądało dobrze. Należy odpowiednio połączyć stare z nowoczesnym. Równowaga i harmonia jest bardzo ważna. Pamiętaj również, że wszystko musi być ze sobą spójne.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here