fot. pixabay

Nie każdy dzień jest radosny. Zdarzają się takie dni, w którym naprawdę nie ma się nastroju. Co wtedy robić? Jak poprawić sobie nastrój? Czytaj dalej, jeśli jesteś zainteresowany.

Co wpływa na to, że mamy kiepski nastrój?

Kiepski nastrój ma swoje przyczyny. Mogą być one różne. Może być to np. kiepska pogoda, gorszy dzień w pracy, kłótnia z chłopakiem. Jednak pamiętaj na zły nastrój zawsze można jakoś zaradzić!

Jakie są sposoby na poprawę swojego nastroju?

fot. pixabay

Przykładowo możesz wyjść na dwór. Świeże powietrze dobrze Ci zrobi. Może to być spacer, jogging, rower. Kontakt z naturą jest bardzo dobry. Aktywność fizyczna jak najbardziej zalecana! Wystarczy 20-30 min ruchu i już poczujesz się lepiej.

Jedzenie. Czy ono także może poprawić Ci nastrój?

Jedz to, co najbardziej Ci smakuje. Jeśli sięgasz po czekoladę, najlepiej weź tą gorzką, z dużą zawartością kakao. Jednak odżywiać dobrze powinieneś się zawsze. Dieta zdrowa, dobrze zbilansowana wpływa znacząco na samopoczucie. Ważne, aby była bogata w magnez, witaminy z grupy B, witaminę C, kwasy DHA i tryptofan.

Porozmawiaj z innymi

fot. pixabay

Rozmowa również może pomóc. Umów się na spotkanie z najlepszą przyjaciółką, przyjacielem. Spędźcie miło czas. To na pewno Ci pomoże poprawić Twój nastrój. Poprzytulaj się do bliskiej osoby. Człowiek to istota społeczna, potrzebuje tego! Podczas, gdy skupiamy się na innej osobie niż my sami, ten kiepski nastrój jakoś znika. Poza tym możesz także spędzić czas ze swoim zwierzakiem, pobawić się z nim. Gwarantowane, że humor Ci się poprawi!

Śmiej się, uśmiech. Nawet udawany uśmiech potrafi zdziałać cuda!

Śmiech jest niezwykle korzystny dla zdrowia. Dlatego też śmiej się dużo. Na pewno wtedy nastrój Ci się poprawi. Spróbuj jak najwięcej, jak najczęściej się uśmiechać.

Przyjemność, relaks

Masz kiepski nastrój? Zrób coś, co Ci go poprawia! Możesz np. udać się do kina, teatru. Możesz także skorzystać z usług kosmetyczki, fryzjera. Może jakiś ubraniowy shopping? Albo też gorąca kąpiel w pianie i relaksacyjna muzyka? Inny sposób to oczywiście dobra książka i kawa. Wszystko, co sprawia Ci przyjemność, możesz robić. Wszystko, co relaksujące również jest zalecane. Rób to, co lubisz. Humor na pewno Ci przyjdzie!

Seks

Seks również jest sposobem na lepsze samopoczucie. W organizmie uwalniają się hormony, które gwarantują dobry nastrój.

Afirmacje. Pozbądź się złych myśli!

Złe myśli musisz koniecznie kontrolować. Nie mogę one przejąć władzy na Twoim życiem. Najlepiej więc zapisz je gdzieś na kartce. To na pewno Ci pomoże. Spróbuj też pozytywnie popatrzeć na przyszłość. Zapisz na kartce swoje plany, marzenia, ambicje, które chciałbyś zrealizować. Możesz także wypowiadać na głos pozytywne afirmacje. Dzięki temu Twój nastrój Ci się poprawi, skupisz się bowiem na tym, co pozytywne. Możesz także spróbować ćwiczeń oddechowych. Na pewno Cię rozluźnią.

Nowy plan. Planuj i działaj!

Bardzo często ten zły humor może Ci się pojawić, bo do Twojego życia wpadła rutyna. W tym momencie możesz temu zaradzić. Możesz zacząć planować rzeczy nowe. Możesz zrobić coś ,,szalonego”. Możesz wciągnąć się również w jakiś nowy projekt. Możesz równie i dobrze tylko upiec ciasto! Postaraj się też zrobić coś, czego dawno nie robiłeś.

Bądź dla siebie dobra!

Najlepszym sposobem na poprawę humoru to bycie dla siebie dobrą. Możesz wyobrażać sobie jakieś przyjemne sceny. Nie skupiać się na negatywnych myślach. Możesz nic nie robić. Nie zawsze musisz coś robić, aby było dobrze. Relaks może polegać na tym, że leży się na łóżku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here