fot. pixabay

Styl prowansalski charakteryzuje się bezpretensjonalnością.

Z czym kojarzy się styl prowansalski?

Prowansja może Ci się kojarzyć z polami lawendy, zielonymi wzgórzami. Jeśli kochasz naturę oraz błogi spokój, to Prowansja jest właśnie dla Ciebie. Niektórzy właśnie z miłością do tej krainy, urządzają swoje wnętrza w tym stylu.

Czym charakteryzuje się styl prowansalski?

Styl prowansalski możesz poznać po np. drewnianych meblach. Domy urządzone w tym stylu są ciepłe oraz przytulne. Kochasz Francję? Na pewno ten styl będzie w Twoim guście. Na pewno w takich pomieszczeniach będą dominować fiolety. Oczywiście będzie to odcień lawendy. Raczej wnętrza urządzone w stylu prowansalskim nie będą w odcieniach ciemniejszych, a będą jaśniejsze. Ma być pogodnie!

Len, bawełna, płótno

W stylu prowansalskim właśnie dominuje len, bawełna, płótno. Na pewno do tego stylu nie pasują materiały syntetyczne.

Jakie dodatki do wnętrz w stylu prowansalskim?

fot. pixabay

Na pewno tutaj sprawdzą się bardzo praktyczne ozdoby. Dobrym pomysłem będą kosze na warzywa. Koronkowe obrusy i firanki. Materiały, jakie dominują w tym stylu len, płótno, drewno, wiklina, gliniane naczynia, drewno, kamień. Kolory stylu prowansalskiego to na pewno pastelowe fiolety, ciepłe beże, kremowa biel. Naturalność i prostota to kolejne cechy tego stylu! Jeśli również lubisz wygodę, to zdecyduj się urządzić wnętrza w tym właśnie stylu!

Kuchnia i styl prowansalski

Styl prowansalski sprawdza się bardzo dobrze w kuchni. Oczywiście nie może zabraknąć w tym pomieszczeniu świeżych ziół. Będzie to tymianek, oregano, bazylia, czyli zioła prowansalskie. Bardzo dobrze pasują białe, drewniane szafki. Drewniane blaty będą odpowiednie!

Styl prowansalski, czyli nowoczesność

Na pewno styl prowansalski to też dużo przestrzeni i światła. Wszystko też zależy od wielkości mieszkania. Jeśli jest ono niewielkie, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór minimalistyczne formy mebli. Jednak mogą pojawić się jakieś elementy prowansalskie. Na pewno to również jasna kolorystyka.

Co odzwierciedla styl prowansalski?

Styl prowansalski nawiązuje do wsi francuskiej.

Czy w salonie sprawdzi się styl prowansalski?

fot. pixabay

W salonie styl prowansalski sprawdzi się idealnie. Ten styl może to się objawiać miękkimi tekstyliami. To również świeże kwiaty w wazonie. Pomieszczenie w stylu prowansalskim wprowadzają dużo ciepła. Wnętrza są bardzo przytulne.

Łazienka w stylu prowansalskim

Łazienkę w stylu prowansalskim również można urządzić. Bardzo często w tym pomieszczeniu urządzonym w tym stylu jest wanna wolnostojąca.

Co jeszcze jest charakterystyczne dla stylu prowansalskiego?

Bardzo często można spotkać we wnętrzach urządzonych w tym stylu dekoracje stylizowane ze stare.  To, co charakterystyczne w tych pomieszczeniach to świeże kwiaty i zioła.

Dlaczego styl prowansalski jest dobry do sypialni?

Styl prowansalski to jasne kolory ścian. Meble również są zazwyczaj jasne. To wprowadza domowników w relaksacyjny nastrój.

Dla kogo styl prowansalski?

Na pewno styl prowansalski jest dla tych osób, które cenią sobie błogi spokój i ciszę. Naprawdę kolory, które panują w takich wnętrzach mogą uspokoić człowieka. W domu jednorodzinnym bardzo pasuje ten styl. Jeśli cenisz sobie relaks po pracy, to w takim domu możesz się odprężyć i zrelaksować. Na pewno styl prowansalski wprowadza bardzo przyjemny klimat. Jednak pamiętaj, aby wprowadzić odpowiednie meble do mieszkania! Postarzałe szafy i stoły są bardzo modne!

Atmosfera swojskości i styl prowansalski

Ten styl wprowadza we wnętrzach atmosferę swojskości. Mogą nawet przypominać pomieszczenia takie jakie są w szlacheckim dworku. Poza tym także styl prowansalski pomoże Ci również się uspokoić, wyraża także taką tęsknotę za wsią. Styl prowansalski również uosabia życie w otoczeniu przyrody! Jest bardzo dobre dla ludzi, którzy po prostą marzą o tym, aby na chwilę odetchnąć od codziennych obowiązków.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here