fot. pixabay

Zastanawiasz się, jak urządzić swoje mieszkanie lub dom? Może warto pomyśleć nad stylem skandynawskim. To bardzo ciekawe rozwiązanie. Twoje wnętrza będą prezentować się pięknie! Poznaj ten styl bliżej!

Popularny styl skandynawski

fot. pixabay

Styl skandynawski coraz częściej dominuje we wnętrzach domów i mieszkań. Jego popularność nie słabnie. Nic dziwnego, wnętrza w tym stylu mogą być naprawdę wyjątkowe.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

fot. pixabay

Styl skandynawski głównie stawia na prostotę. Charakteryzuje się również funkcjonalnością. Naturalne materiały to podstawa! Oczywiście wnętrza urządzone w tym stylu są jasne. Dzięki czemu mogą być optycznie powiększone. Poza tym również jedną z cech tego stylu jest także mała ilość mebli.

Styl skandynawski, czyli co?

Styl skandynawski to oczywiście jasna kolorystyka, neutralne kolory. To także ergonomiczne formy. Dodatki są różne. Podkreślają surowość wnętrza. Bardzo ważnym elementem są również tkaniny. Na pewno będzie to bawełna, jutra, len. Najważniejszy jest również komfort i wygoda. Przeważają również tutaj funkcjonalne meble i dodatki.

Kolory we wnętrzach. Popularny styl skandynawski

Bardzo ważny jest dobór odpowiednich kolorów we wnętrzach w stylu skandynawskim. Na pewno będzie tutaj dominować biel, ale też szarość. Na pewno właśnie jasne kolory mają sprawić to, żeby wnętrze były przestronniejsze. Poza tym pomieszczenia urządzone w tym stylu są bardzo jasne. Poza tym bardzo również dobre są drewniane elementy. To na pewno urozmaici wnętrze. Nada mu takiego odpowiedniego charakteru.

Kolorowe dodatki

Kolorowe dodatki bardzo pasują do stylu skandynawskiego. Skandynawskie kolory to mięta, zieleń, turkus, delikatny róż.

Salon. Wnętrza w stylu skandynawskim

Salon dobrze, aby był wygodny i komfortowy dla mieszkańców. Jeśli urządzasz go w stylu skandynawskim, to meble muszą być funkcjonalne. Musisz także wybrać odpowiedni kolor. Najlepiej właśnie, aby np. sofa miała taki wyrazisty kolor. Oświetlenie także jest bardzo istotne. Należy o tę kwestię również zadbać.

Pastelowe kolory w sypialni w stylu skandynawskim

Najlepiej wybrać takie jaśniejsze kolory do sypialni, bardziej cieplejsze. Mogą być to pastele. Dzięki czemu właśnie to pomieszczenie będzie bardziej ciepłe oraz przytulne. Najlepiej też, aby te kolory były bardziej stonowane. Przecież sypialnia to miejsce, w którym się relaksujesz, śpisz, odprężasz, odpoczywasz. Ważny jest wybór odpowiedniego łóżka. Koniecznie ono musi być stylowe, nowoczesne. Możesz postawiać na coś bardziej minimalistycznego. Białe meble są jak najbardziej pasujące do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim.

Zegary, ramki, wazony

Warto również zadbać o dodatki. Mogą być to wazony np. koloru białego, piękne kwiaty, ramki na zdjęcia, zegary itp. Dodatki z surowego drewna również całkiem nieźle wyglądają.

Materiały to ważny element we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim

Musisz również zaopatrzyć się w materiały. Pomieszczanie urządzone w stylu skandynawskim są bardzo przytulne. To właśnie jeszcze bardziej ociepli klimat we wnętrzach. Postaw na naturalne materiały np. bawełnę, len, jutę. Mieszkania naprawdę dzięki nim mogą bardziej oznaczać się taką prostotą. Poza tym wyglądają również wtedy bardziej stylowo i elegancko.

Lampy skandynawskie

Powinieneś pomyśleć również nad odpowiednim oświetleniem, jeśli chodzi o wnętrza w stylu skandynawskim. Oświetlenie musi spełniać swoje funkcje, czyli nie tylko ładnie wyglądać, ale być praktyczne. Lampy, które pasują idealnie do pomieszczeń w stylu skandynawskim są przede wszystkim połączeniem stylu industrialnego, retro i klasycznego. Naprawdę prezentują się wyśmienicie w pomieszczeniach. Nadają im charakteru, ale też takiego uroku. To bardzo ważny element. Powinieneś naprawdę zadbać o oświetlenie. Twoje mieszkanie lub dom stanie się bardziej wyjątkowe i unikatowe.

Co jeszcze cechuje styl skandynawski?

Styl skandynawski to minimalizm, funkcjonalność i prostota.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here