fot. pixabay

Niektórzy ludzie wytwarzają wokół się cudowną, wspaniałą aurę. Od razu przyciągają wzrok. Ludzie chcą z nimi się zapoznać bliżej, porozmawiać, spędzić czas. Takich ludzi też bardzo miło się słucha. Można ich określić jako charyzmatycznych. Czym więc jest ta cała charyzma? Czytaj dalej, jeśli jesteś zainteresowany.

Charyzma

Niektórzy ludzie są naprawdę bardzo charyzmatyczni. Tacy właśnie ludzi jak magnes przyciągają innych ludzi. Dodatkowo również dla człowieka z charyzmą, jest się w stanie zrobić bardzo wiele. Wyraża się chęć pomocy im i nie wiadomo skąd się ta chęć bierze.

Czy charyzmy da się nauczyć?

fot. pixabay

Charyzmy można się nauczyć. Jest to pewien zbiór zachowań. Można ją opanować. Czasami będzie to wymagało dużo wysiłku i poświęcenia czasu. Jednak naprawdę warto! Charyzma pomaga w wielu dziedzinach życia. Mówcy powinni dążyć do zwiększania charyzmy. Przecież zależy im, aby ich słuchano.

Charyzma, siła perswazji

Siła perswazji jest szalenie ważna dla niektórych osób, wykonujących konkretne zawody, ale nie tylko. W biznesie jest istotna. Rozmowy mogą przebiegać pomyślnie dla osoby, które coś negocjuje. Siła perswazji jest również istotna dla matki, która wychowuje swoje dzieci. Dzięki dużej charyzmie, dziecko będzie słuchać matkę bardziej i stosować się do jej zaleceń. Charyzma to także komunikacja. Dobra komunikacja jest ważna dla prawnika, lekarza, coacha, mentora, konsultanta, sprzedawcy.

W czym jeszcze pomaga charyzma?

Charyzma pomaga np. w ubieganiu się o pracę. Może także pomóc w awansie. Poza tym także ludzie lepiej postrzegają kogoś z charyzmą. Bardziej przychylnie na niego patrzą. Charyzma ma ogromne znaczenie, jeśli chcesz piąć się po szczeblach kariery. Szef z charyzmą to dobry szef. Dlaczego? Ludzie go bardziej słuchają, pracownicy są bardziej oddani pracy, bardziej się angażują we wszystko, są skłonni do poświęceń.

Charyzma może być pomocna w miłości

Osoba z charyzmą ma większe powodzenie w płci przeciwnej. Charyzmatyczne osoby mają też więcej przyjaciół, znajomych. Z taką osobą po prostu chce się spędzać czas, planować, realizować wspólne marzenia. Od takiej osoby nie da się oderwać, ale również z nią można stworzyć długotrwałą relację.

Co zrobić, aby być bardziej charyzmatycznym?

Być w pełni obecny. To bardzo pomaga. Szczególnie w różnego rodzaju rozmowach. Bycie obecnym oznacza uważe słuchanie. Przeciętny człowiek nie jest obecny. Dlatego też dzięki temu możesz się naprawdę wyróżnić. Jeśli dajemy swojemu rozmówcy pełną uwagę, to duży krok do bycia bardziej charyzmatycznym. Regularny kontakt wzrokowy to bardzo dobra rzecz! Istotna jest również obserwacja języka ciała. Możesz nawet naśladować swojego partnera. Oczywiście po 20 sekundach. To zwiększa poczucie identyfikacji. Przydaje się również to w relacjach miłosych. Możesz wtedy poczuć się bliżej swojego partnera.

Charyzma i pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Pierwsze wrażenie wpływa na późniejszą ocenę. Dlatego też starajmy się naprawdę robić dobre pierwsze wrażenie. To też muszą umieć osoby z charyzmą. Komplementy również są bardzo ważne. Należy również pokazać swoją obecność. Można to zrobić poprzez kiwanie głową. To jasny komunikat dla rozmówcy, że jesteśmy skupieni i zainteresowani. Bardzo dobry sposób to też zadawanie pytań.

Bądź zrelaksowany. Stres w niczym nie pomoże

fot. pixabay

Odprężenie jest bardzo ważne. Jeśli jesteśmy zrelaksowani, możemy być lepszymi słuchaczami, ale też przekazywać jasne, czytelne komunikaty. Zjedz coś przed ważnym spotkaniem. Uczucie głodu tylko rozprasza. Kiedy jesteś głodny, Twoja koncentracja jest gorsza, ale i również nie masz takiej kontroli emocjonalnej. Ubieraj się zawsze stosowanie do sytuacji, ale także postaw na komfort i wygodę. Gdy ubierz się za zimno, to może już zmniejszyć Twoją charyzmę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here