fot. pixabay

Każdy z nas zapewne chciałby być lubiany. To fajne uczucie, gdy wiesz, że wiele osób Cię lubi. Chcemy być lubiani w wielu miejscach np. w pracy, w szkole, przez rodzinę męża. Jak sprawić, aby to się stało? Czytaj dalej, jeśli jesteś ciekawy.

Zadawanie pytań

Zadawanie pytań jest niezwykle ważne. Ludzie bowiem uwielbiają opowiadać o sobie. Dlatego też staraj się interesować innymi ludźmi. Pytaj o ich doświadczenia życiowe, zainteresowania, hobby. Poza tym również możesz pytać o inne tematy np. relacje z innymi osobami, związki, marzenia, plany na przyszłość. Możesz również interesować się tym, jaki jest gust drugiej osoby, jakie są jej preferencje, zainteresowania, ale też jak lubi spędzać czas wolny. Zadawanie pytań jest szalenie ważne. Każdy z nas lubi być chociaż trochę być w centrum uwagi. To sprawia, że czujemy się ważni, docenieni, wartościowi.

Uważne słuchanie to klucz do sukcesu

fot. pixabay

Słuchanie jest niezwykle ważne. Każdy lubi się zwierzać, opowiadać o sobie. Gdy uważnie słuchasz, osoba, która Ci coś opowiada, mówi o czymś, widzi to, że jesteś zaangażowany w rozmowę. Słuchanie również jest kluczowe w budowaniu trwałych relacji, opartych na zaufaniu. Przecież np. jeśli ktoś bliski nam powierza swoje sekrety, a my go uważnie słuchamy, to jest naprawdę coś wartościowego. Nadawca wtedy nie czuje się zlekceważony. Czuje, że jego problemy są ważne.

Uśmiech. Jak bardzo uśmiech może zmienić wszystko

Uśmiech jest bardzo dobrze odbierany przez otoczenie. Jeśli się uśmiechamy, to świadczy o nas samych, że np. czujemy się dobrze ze sobą. Uśmiech działa cuda! Ludzie przy nas również czują się pewniej, bardziej nam ufają. Osoba, która się śmieje z reguły jest bardziej lubiana. Postrzega się ją również bardziej pozytywnie. Dlatego często się uśmiechają, a zobaczysz jak świat wokół Ciebie się zmieni. Zobaczysz, że ludzie będą dla Ciebie bardziej przychylni.

Nie obgaduj. Mów o ludziach pozytywnie

fot. pixabay

Nie obgaduj innych tylko po to, aby zaskrobić sobie przyjaźń u innej osoby. To wpływa negatywnie na Twój wizerunek. Mów o ludziach dobrze. Chwal ich. Pochwal ich np. za ładną bluzkę, piękny uśmiech, czy sukces, który odniósł. To bardzo ważne. Obgadywanie jest złe. Jeśli obgadujesz to ludzie postrzegają Cię jako osobę niesympatyczną. Poza tym zająłbyś się własnym życiem! Jest tyle piękna wokół. Nieś innym radość, szczery uśmiech i dużo pozytywnej energii.

Miej do siebie dystans

Dystans jest najważniejszy. Nie bój się, że się ośmieszysz. Rób wszystko z dużym wyczuciem, a na pewno Ci wyjdzie. Ludzie czują się przy Tobie pewniej, bardziej Ci ufają, jak widzą, że akceptujesz siebie w pełni. Dzięki temu, że ma się do siebie dużo dystansu, łatwiej wejść w wartościową przyjaźń.

Nie każdy powinien Cię lubić

Zdaj sobie sprawę, że nie ma możliwości, żeby każdy Cię lubił. Nawet nie powinien.

Być osobą inspirującą

Czytaj dużo, ucz się nowych rzeczy, rozwijaj pasje. Takie osoby zawsze są bardziej lubiane, ponieważ mają bardzo wiele ciekawego do powiedzenia. Przy takich osobach nigdy nie nudzi. Wiesz, że zaraz coś wymyślą, powiedzą coś zabawnego. Z nimi również warto planować różne rzeczy, bo mają zawsze inspirujące pomysły, które warte są zrealizowania. Poza tym osoby oczytane zawsze mogą Cię zaintrygować. Znają się na wiele rzeczy, więc taka osoba to idealny rozmówca. Z taką osobę można budować trwałe, pełne zaangażowania związki. Jest wtedy naprawdę ciekawie!

Być dobrym człowiekiem

Dobrzy ludzie są ludźmi lubianymi. Tacy ludzie, którzy pomagają innym bez oczekiwania na zapłatę cechują się naprawdę tym, że mają swoje wartości. To właśnie nimi kierują się w życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here