fot. pixabay

Mówi się, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Co to w praktyce oznacza? Nie zawsze kobieta i mężczyzna będą umieli się ze sobą dogadać. Różni ich bardzo wiele. Na pewno jedną z takich rzeczy jest sposób postrzegania świata. Jeśli chcesz dowiedzieć się na więcej na temat relacji damsko-męskich, czytaj dalej artykuł. Nie chodzi tu tylko o relacje miłosne!

Czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa?

Zwykło się uważać, że przyjaźń damsko-męska nie istnieje. Trochę w tym racji jest. Po pewnym czasie może pojawić się pożądanie i tutaj już o przyjaźni nie ma mowy.

Praca. Mężczyźni i kobiety

Przecież w pracy jest zazwyczaj środowisko mieszane. Są mężczyźni i są kobiety. Płeć męska z płcią żeńską spędza wiele godzin w pracy. Te stosunki ich powinny być miłe i przyjemne. Przecież chodzi tu o odpowiednią atmosferę! Nie zawsze jednak tak jest. Prawda jest taka, że kobiety nie mogą czasami postrzymać się od kokieterii oraz uwodzenia. Lubią po prostu trochę poromansować. Przecież niewinny flirt nikomu nie zaszkodził.

Kobiety w innych okolicznościach

Przecież nie tylko w pracy kobiety mają do czynienia z mężczyznami. Są i też inne środowiska. Znajdą się przecież faceci przyjaciółek, kumple własnego faceta, mąż siostry itd. Tutaj przecież z takimi mężczyznami nie można flirtować. Jednak pozytywne i miłe relacje powinno się utrzymywać. Ze względu na to, że jednak co jakiś czas się spotyka tych facetów. Jakaś bliskość jednak musi być.

Od czego zależy to, jak wyglądają nasze relacje z płcią przeciwną?

fot. pixabay

Przede wszystkim od tego, w jakim środowisku i otoczeniu zostało się wychowanym. W jakim otoczeniu też się dorastało. Jeśli natomiast miałaś tak, że lubiałaś w czasach szkolnych spędzać czas z chłopakami, wyjść gdzieś na miasto, na piwo, na wagary itp., to możesz mieć pogląd, że właśnie z chłopakami da się robić więcej.

Kilka rad na temat komunikacji

Założmy, masz swojego faceta. Nie rozmawiaj z nim jak ze swoją koleżanką. Nadmierna ilość słów szkodzi. Właśnie w tym momencie istnieje ryzyko, że taki facet się po prostu zamknie. Zdaj sobie sprawę z tego, że mężczyzna ma mniejszą podzielność uwagi. Dlatego wiele wątkich stanowi dla niego duży problem. Jak kobieta przecież rozmawia z kobietą to porusza wiele wątków.

Lepszy motywator niż krytyk

Mężczyzna chętniej rozmawia z kobietą, kiedy czuje się przez nią doceniony. Kobieta zamiast go krytykować, motywuje do działania. Postaraj się docenić więc to, co facet robi.

Jakich kobiet pragną mężczyźni?

Jeśli mowa o świadomych mężczyznach, to bardziej oni chcą kobiety, które nie będzie na nich wisiała. Taką, z którą będą mogli też o wszystkim porozmawiać. Do tego również kobiety, która zawsze będzie dla nich wsparciem. Warto wiedzieć, że mężczyźni są bardziej zdroworozsądkowi. Co za tym idzie, nie mają tylu romantycznych pomysłów, co kobiety. Mężczyźni też niestety lubią być wygodni. Są też czasami bardzo egoistyczni. Może się też zdarzyć tak, że faceci nie będą chceili rozmawiać o problemach. Dla zazwyczaj rozmownych kobiet to duży kłopot!

Zasady, które pomogą Ci się porozumieć

W swoich rozmowach powinnieś się tym kierować:

  1. Mów konkretnie, zwięźle i wprost.
  2. Wyjaśnij to, czym się kierujesz
  3. Upewnij się, czy dobrze zrozumiałeś to, o czym partner myśli
  4. Nie obrażaj się, a rozmawiaj
  5. Opowiedz o swoich motywach

Dobrze dopasowani partnerzy

fot. pixabay

Znaczenie wypowiedzi częściej są dobrze odczytywane, gdy partnerzy są dobrze dopasowani. Jeśli natomiast często dochodzi do kłótni. Trzeba się zastanowić nad sobą i pomyśleć, czy są jakieś dodatkowe trudności, które pojawiają się na waszej drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here