fot. pixabay

Czy przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa? Wiele osób twierdzi, że nie. Uważa, że potem rodzi się pożądanie. Tam, gdzie zaś pożądanie nie ma mowy o przyjaźni.

Czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa?

To dość kontrowersyjny temat. Wiele osób bowiem uważa, że coś takiego nie istnieje. Kobieta i mężczyzna mogą być ze sobą przecież bardzo związani emocjonalnie. Mogą mieć podobne zainteresowania. Mogą być dla siebie dobrym przyjaciółmi. Po czym to poznać? Po tym np. że takie osoby zawsze mogą na siebie liczyć. Okazują również sobie wzajemny szacunek. Dodatkowo również bardzo lubią spędzać czas razem.

Przyjaźń damsko-męska jest bardzo korzystna dla obu płci. Dlaczego?

Kobieta może poznać punkt widzenia mężczyzny i na odwrót. To może mieć bardzo pozytywny wpływ na życie tych dwojga ludzi. Jednak sprawy się komplikują, gdy jedna osoba zaczyna oczekiwać czegoś więcej od drugiej. Pamiętaj, że przyjaźń może przerodzić się w miłość.

Co robić, aby nie zniszczyć przyjaźni?

fot. pixabay

Należy mieć granicę. Tych granic też nie wolno przekroczyć. Pułapką bowiem może być pociąg seksualny. Może on bardzo kusić. Dlatego też już na początku przyjaźni, warto ustalić pewne reguły. Taka przyjaźń naprawdę może przetrwać długie lata.

Czy przyjacielski seks może coś zmienić?

Ależ oczywiście. Wszystko. To już raczej przyjaźni nie będzie. Poza tym ta relacja może zostać kompletnie zniszczona, właśnie przez seks. Takie osoby zwyczajnie mogą się już do siebie nie odzywać. Dlatego przed pójściem do łóżka z przyjacielem warto sobie zadać pytanie: Czy warto narażać przyjaźń?

Dlaczego warto być dobrym przyjacielem?

fot. pixabay

Można śmiało stwierdzić, że przyjaźń jest nagrodą samą w sobie. Warto więc być dobrym przyjacielem. Przyjaciel dobry to jaki? To przede taki, który jest hojny, dobry, można na niego liczyć, jest też szczery, prawdomówny, ma czas dla drugiej osoby. Jest też pomocny.

Dlaczego niektórzy twierdzą, że przyjaźń między kobietą i mężczyzną jest niemożliwa?

Są tacy, którzy twierdzą, że przyjaźń między kobietą i mężczyzną jest niemożliwa. Uważają, że w takiej relacji będą podteksty. Poza tym mężczyźni bardzo często myślą o seksie. Dlatego też, co do przyjaźni damsko-męskiej są często też tym samym sceptyczni. Jednak nie każda przyjaźń damsko-męska kończy się w łóżku. Kobieta może być atrakcyjna, mężczyzna także, ale nie koniecznie mogą uprawiać. Najważniejsze jednak jest zadanie sobie pytania: Czego oczekuje od danej osoby? Jeśli już odpowiesz sobie na to pytanie, będziesz wiedział, ile możesz, a ile nie. Poza tym ma się świadomość, że jeśli jest przyjaźń, to nie warto ją niszczyć. Tym samym nie będzie już żadnego problemu. Nie liczy na więcej niż przyjaźń. Nie liczymy na miłość, seks. Mamy jasne ustalone priorytety. Taka relacja może być naprawdę wartościowa i też pozbawiona podtekstów erotycznych.

Jak wygląda prawdziwa przyjaźń?

Szczerość i zaufanie to podstawa w prawdziwej przyjaźni. Najważniejszy jest również czas. Każdą taką relacje weryfikuje czas. Ustal też, czego oczekujesz od swojego przyjaciela lub przyjaciółki. Potem może to wyjść, jeśli liczysz na coś więcej. W ten sposób relacja łatwo może być zaburzona. Przyjaźń damsko-męska może naprawdę być wartościowa. Kobieta lubi mieć wspracie u mężczyzny, lubi z nim rozmawiać. Dzięki temu poznaje męskie spojrzenie na świat. Mężczyzna też wiele od kobiety może się nauczyć. Panie bardziej lubią dramatyzować, a właśnie Panowie tonują to wszystko. Taka relacja płci męskiej i płci żeńskiej naprawdę może się sprawdzić. Być naprawdę dobra! Panowie też np. mogą nauczyć się dużo wrażliwości od kobiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here