fot. pixabay

Indie to bardzo ciekawy kraj. Bardzo też intrygujący. Dlatego też mało, kto jest na niego obojętny. Warto się do niego więc udać. Wracając z Indii przywozisz mnóstwo pozytywnych wrażeń. Indie to bardzo wyjątkowe miejsce. Dlaczego jeszcze warto tam jechać? Czytaj dalej, jeśli jesteś zaciekawiony.

Kultura indyjska jest niezwykle ciekawa

Indie to kraj z zamiłowaniem do tradycji. Widać to dosłownie na każdym kroku. W tym państwie miesza się hinduizm z buddyzmem, islamem, czy sikhizmem. Hindusi noszą tradycyjne stroje. Możesz ich zobaczyć w nich w tych większych miastach. W tym kraju możesz poznać techniki yogi oraz medytacji.

Co przyciąga ludzi do Indii?

Do Indii przyciąga ludzi kuchnia. Wspaniała kuchnia indyjska. Naprawdę wszystkie potrawy, które tutaj są przygotowywane są po prostu pyszne. Czasami jednak ta kuchnia jest bardzo ostra. Poza tym można również ją określić jako niejednorodną. Jeśli jesteś wegetarianinem lub weganinem, to pokochasz tej kraj od pierwszego wejrzenia. Jeśli zaś jesteś mięsożercą i chcesz przejść na wegetarianizm, tutaj bez problemu możesz to zrobić. Indyjskie dana wegetariańskie i wegańskie są wprost wyśmienite! Przekonasz się, że wege potrawy nie koniecznie są mdłe.

Jacy są Hindusi?

fot. pixabay

Hindusi na pewno są bardzo gościnni. Zawsze pozytywni. Potrafią każdego dobrze ugościć. Hindus jest także przyjacielski.

Co warto zwiedzić, będąc w Indiach?

W Indiach warto zwiedzić Tadż Mahal. Tadż Mahal jest zabytkiem, który został uznany za jeden z cudów świata. Przede wszystkim budynek naprawdę potrafi każdego zachwycić. Robi wrażenie! Jest to świątynia.

Indie mają przepiękne plaże!

fot. pixabay

Kochasz nadmorski klimat? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, koniecznie udaj się do Indii. Bardzo piękne i wyjątkowe są plaże w indyjskim stanie Goa.

Jaki jest najlepszy czas, aby pojechać do Indii?

Należy powiedzieć, że Indie to wielki kraj. W każdym regionie pogoda jest inna. Jeśli chcesz jechać do Indii w lato, jedź na północ. Może chcesz udać się tam w miesiącach październik-marzec? Najlepiej więc jedź do centralnych Indii.

Hampi to wspaniałe miasteczko w Indiach

Naprawdę warto się udać do Hampi, jeśli jest się w Indiach. To wspaniałe miasteczko, bardzo urocze zresztą! Warto wiedzieć, że Hampi otaczają uprawy bananowca.

Auroville to piękne miasteczko, które każdego potrafi zachwycić

Auroville leży nad Zatoką Bengalską. W jego centrum znajduje się Matrimandir, w którym jest kryształowa kula. W tym mieście mieszka 2-3 tysiące mieszkańców. Pochodzą oni z 45 różnych krajów.

Dharamsali, miasto uchodźców

Tutaj poczujesz się jak w Tybecie! Tutaj kuchnia jest wprost wyśmienita. Nie sposób odmówić hinduskiego thali oraz słynnych pierożków momo. Musisz sobie uświadomić, że właśnie tutaj żyje oraz naucza Dalajlama, który jest duchowym przywódcą Tybetańczyków.

Dharamkot, czyli Hippie Village

W tym właśnie miejscu będzie mógł kupić szale z wełny jaka, instrumenty. Naprawdę jest dużo sklepów tutaj z takimi rzeczami. Poza tym jest tu też dużo knajpek.

Czego nie wolno robić w Indiach?

Jadąc do innego kraju, powinieneś trochę zapoznać się z zasadami, które tam panują. Nie chcesz przecież, aby doszło do jakiegoś przykrego incydentu? W Indiach szczególną uwagę musisz zwrócić na przestrzeganie zasad etykiety religijnej. Hindusi bardzo jej przestrzegają. Tym samym jest dla nich również bardzo istotna i ważna.

Cytaty przywódcy tybetańskiego Dalajlamy

“Moja religia jest prosta. Nie wymaga kamiennych świątyń, nie wymaga filozoficznych dociekań. Świątynią jest nasz umysł i nasze serce; filozofią – dobroć.”

 „Podążaj za trzema rzeczami: szacunkiem dla innych ludzi, szacunkiem dla siebie oraz odpowiedzialnością za wszystkie swoje czyny”.

„Jeśli myślisz, że jesteś za mały, aby uczynić różnicę, spróbuj spać w obecności komara.”

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here