fot. pixabay

Fotografować możemy rożnym sprzętem. Może być to smartfon, aparat cyfrowy, lustrzanka. Ważne jest to, że Ty fotografujesz. Od Ciebie w dużej mierze zależy, jakie będzie zdjęcie. To znaczy, jakiej będzie jakości. To Ty jesteś fotografującym i Ty musisz się postarać, aby zdjęcie było dobre. Czy każdy może zostać fotografem? Czytaj dalej, jeśli chcesz się dowiedzieć.

Fotograf. Czy każdy może nim być?

Każdy może zostać fotografem. Jednak, aby robić dobre zdjęcia trzeba poświęcić czas na naukę fotografii. Jak się jej uczyć? Wystarczy robić bardzo dużo zdjęć. Możesz również dodatkowo zapisać się na kurs fotografii, poczytać książki o tej dziedzinie sztuki. Warto również zapoznać się ze swoim sprzętem. Możesz wziąć lekcje u dobrego fotografa. Pamiętaj, warto dobrze znać swój aparat fotograficzny. Ty robisz zdjęcia, nie Twoje urządzenie. Jednak warto znać jego możliwości! Jeśli jesteś początkujący, podstawy fotografii również są ważne.

Sens fotografowania

Fotografowanie to bardzo ciekawe zajęcie. To piękna pasja. Warto rozwijać swoje talenty! Fotografowanie uwrażliwia ludzi. Fotografowie to ludzie, którzy dostrzegają piękno wszędzie.

Fotografowie amatorzy i fotografowanie profesjonaliści

Fotografów można podzielić na amatorów i profesjonalistów. Amatorzy to takie osoby, które robią zdjęcia. Mają swój cel. Chcą je wrzucić na media społecznościowe. Profesjonaliści natomiast robią zdjęcia, które potem trafiają na wystawy lub do popularnych magazynów.

Czy fotografia to sztuka?

fot. pixabay

Fotografia może być sztuką, ale nie musi. Co to oznacza? Są zdjęcia, które skupiają uwagę odbiorców więcej niż minutę. Są takie fotografie, które zachwycają, wprowadzają odbiorcę w zachwyt. W takim właśnie przypadku fotografie można nazwać sztuką. Sztuka ma inspirować!

Czy ktoś może zauważyć Twoje zdjęcia?

Twoje zdjęcia są dobre, inspirują inne osoby. Naprawdę skupiają uwagę odbiorców. W tym przypadku możesz zostać zauważony przez znanych fotografów. Takie zdjęcia są udostępniane.

Dobry fotograf. Jaki on jest?

Dobry fotograf to taki, który powinien mieć dobre oko oraz dużo wyczucia. Dobry fotograf to osoba, która stale się rozwija w ten dziedzinie oraz uczy się nowych rzeczy. Poza tym również ma wiedzę teoretyczną.

Dlaczego ludzie fotografują? Dlaczego ludzie zaczynają swoją przygodę z fotografią?

Ludzie zaczynają swoją przygodę z fotografią, bo np. szukają swojej pasji. Może się okazać, że zaczniesz robić zdjęcia i naprawdę z całych sił to pokochasz! Fotografia może zajmować Ci mnóstwo czasu, ale praktyka czyni mistrza. Czasami jest ciężko. Nie zawsze miejsce, które wybieramy do fotografowania jest dobre. Fotografujemy i jednak nie jesteśmy usatysfakcjonowani. Musimy więc zmienić miejsce. Jechać gdzie indziej. Tak samo, jeśli fotografujemy ludzi. Musimy z nimi rozmawiać, rozluźniać ich przed aparatem fotograficznym. To czasem jest bardzo ciężkie. Jednak, jeśli już fotografia stanie się Twoją pasją, musisz być zdeterminowany. Determinacja jest ważnym kluczem do sukcesu!

Fotografia to sztuka obserwacji

Elliot Erwitt powiedział:

„Fotografia to sztuka obserwacji. Chodzi o znalezienie czegoś interesującego, w zwykłym miejscu… Ma niewiele wspólnego z tym co widzimy, raczej z tym jak to widzimy”.

To bardzo trafna wypowiedź. Fotografowie powinni piękno dostrzegać wszędzie. Fotografowanie powinni właśnie mieć baczne oko. To wymaga też dużo cierpliwości. Nie zawsze to, co na pierwszy rzut oka brzydkie, jest takie. Można przedstawić w to w tak sposób, który zaciekawi, zaintryguje odbiorców.

Jak często fotografować?

fot. pixabay

Jak najczęściej. Rób zdjęcia wszędzie, gdzie jesteś. Szczególnie, jeśli jesteś początkującym fotografem. Praktyka w tej nowoczesnej dziedzinie sztuki jest bardzo ważna. Możesz robić smartfonem zdjęcia. Nie zawsze przecież nosisz aparat fotograficzny przy sobie. Rób zdjęcia krajobrazów, zwierząt, architektury. Staraj się pokazać Twój sposób postrzegania. To naprawdę przyjemne. Fotografując możesz się na chwilę zatrzymać w pędzącym tak szybko życiu.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here