fot. pixabay

O strefie komfortu mówi się dużo. Czym ona jest? To taka można powiedzieć psychologiczna przestrzeń bezpieczeństwa. Bardzo często jest tak, że boimy się wyjść poza tę strefę. Wolimy to, co znane. To, co znane to właśnie nasze nawyki, przyzwyczajenia oraz też poniekąd przekonania i poglądy.

Co się stanie, gdy odważymy się przekroczyć strefę komfortu?

Przekraczanie strefy komfortu wiąże się z nowymi doświadczeniami. Sam jak wiesz doświadczenia wzbogacają Twoje życie. To one dają nam wiedzę na temat życia. Osoby, które są na tyle odważne, aby wyjść poza strefę komfortowe są postrzegane jako te bardziej innowacyjne, kreatywne.

Czy wyjście ze strefy komfortu to porywanie się na głęboką wodę?

fot. pixabay

Wyjście ze strefy komfortu nie będzie porywaniem się na głęboką wodę, jeśli rozsądnie zarządzamy swoim lękiem. Jednak musisz sobie uświadomić, że ten lęk to nieodłączny element zmiany. Boimy się wielu rzeczy. Przykładowo tego, że nasze życie się zmieni, będzie zupełnie inne niż dotychczas. Może okazać się wspaniałe. Jednak my tego czegoś wspaniałego w życiu bardzo często się boimy.

Jak więc opanować ten lęk? Jaka działania w tym kierunku podjąć?

Na pewno nie unikaj go, ani nie tłum. To nie jest dobry sposób. Może się odbić na Twojej psychice. Najlepszym rozwiązaniem jest więc obserwowane, co dzieje się w Tobie, jakie są Twoje emocje. Nie chodzi o to, aby poddawać się im bezwiednie, a zaakceptować. Uświadomić sobie, że masz do nich prawo. Jesteśmy tylko ludźmi. Każdy z nas ma jakieś emocje. Są one różnorodne. Zdarzają się przesadne. Jednak pozwólmy sobie na nie i szczególnie właśnie na lęk. Oswajaj się z nim. Pozwól sobie również na popełnianie błędów. Przecież to na nich człowiek uczy się najbardziej.

Wyjście poza sferę komfortu pomaga nam się bardziej rozwijać

Jeśli jesteś osobą, która się rozwija, ma swoje pasje, to wyjście poza sferę komfortu naprawdę możesz tutaj Ci pomóc. Pomoże Ci się odważyć na więcej. Pamiętaj jednak, żeby nie od razu wchodzić na głęboką wodę. Wszystko z rozsądkiem. Jednak zobaczysz, jak wyjdziesz ze strefy komfortu mogą Cię spotkać wspaniałe, wartościowe rzeczy.

Co oznacza jeszcze wyjście poza strefę komfortu?

Wyjście poza strefę komfortu to również odwaga na to, aby robić rzeczy, które się chcę. Chciałbyś podróżować? Twoje pasją jest podróżowanie? Podejmij działanie. Odważ się na więcej. To bardzo imponujące. Wokół Ciebie zaczną dziać się cuda, jeśli pozwolisz sobie na to, aby wyjść poza strefę komfortowo. Musisz jednak sobie uświadomić, że to także spotkanie z nieznanym. Może Cię to przerażać, może Cię to lękać. Jednak warto się z tym uporać. Przyjąć to, zaakceptować. To jedyna droga do sukcesu.

Bycie sobą

fot. pixabay

Bycie sobą jest również wyjściem poza strefę komfortu. Nie każdy ma odwagę, aby być sobą. Potem zastanawiasz się, co by było gdyby ludzie poznali mnie taką, jaka jestem? Może poznałam ludzi, z którymi naprawdę chciałabym nawiązać bliższą relację? Potem pojawia się seria pytań. Uświadom sobie, że życie masz jedno. Bądź sobą! Nie bój się iść po swoje. Każdy może popełniać błędy. Jesteśmy tylko ludźmi. Jednak nauka, jaką czerpiemy z życia jest cenna i wartościowa. Bycie sobą jest rzeczą wspaniałą. Dlatego też zastanów się do czego dążysz, jakie są Twoje cele, jakie są Twoje marzenia. Potem rób to. Małymi kroczkami. Podejmuj działanie. Nie zawsze może Ci coś wyjść. Może Ci coś wyjść gorzej. Jednak podjęta próba się liczy. Na 100% znajdą się ludzie, którzy to docenią. Na pewno w końcu będziesz tam, gdzie właśnie chciałabyś dziś być. Najważniejsza jest walka. Najważniejsze jest nie poddać się.

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here