fot. pixabay

Wampir emocjonalny to osoba, która czerpie od Ciebie energię, wysyssa z Ciebie wszystkie siły. Gdy jesteś w jej otoczeniu Twoje samopoczucie znacznie się również pogarsza. Każdy może taką osobę spotkać. Ważne jest wiedzieć, jak się wtedy zachować.

Umiejętność radzenia sobie w życiu

Wiadome jest, że nikt z nas nie posiada nieograniczonych zasobów energii. Każdy z nas potrzebuje trochę wytchnienia, odpoczynku, relaksu, aby naładować swoje akumlatory. To, co jest ważne jest nauczenie się jak można w rozsądny i właściwy sposób gospodarować swoją energię. Czy to trudne? Już jako dziecko się tego uczysz. Odkrywasz w jakimś czasie, że jesteś ekstrawertykiem lub introwertykiem. Pierwszy typ czerpie energie z przebywania w otoczeniu. Drugi natomiast zyskuje swoje siły, będąc w tylko w swoim towarzystwie. Bardzo ważne jest nauczenie gospodarowania energii. Niektórzy tego nie zrobili. Stają się więc wampirami emocjonalnymi.

Czym charakteryzuje się wampir emocjonalny?

fot. pixabay

Wampir emocjonalny to taka osoba, która czerpie od Ciebie energię. Bardzo ciężko jest przebywać z taką osobą. Nie życzy Ci taka osoba dobrze. Wręcz przeciwnie, stara Ci się jak najbardziej uprzykrzyć życie. Nie cieszą ją Twoje sukcesy. Przebywając z wampirem emocjonalnym, zaczynasz używać wielu czynności obronnych. Jest Ci bardzo trudno. Walczysz z poczuciem winy. Zaczynasz również ze wszystkiego się tłumaczyć. Jednak to nie wszystko. Potem zaczynasz się obwiniać, że nie spożytkowałeś czasu w sposób właściwy i dobry.

Do czego może doprowadzić wampir emocjonalny?

Nie czujesz się dobrze w towarzystwie wampira emocjonalnego, to na pewno. Jednak możesz nawet stracić przy nim poczucie własnej wartości. Tracisz również siły i energię na to, aby angażować się w swoje życiowe aktywności. Zaczynasz bardzo użalać się nad sobą. Zaczynasz również mieć bardzo dużo poczucia winy. Może nawet pojawić się u Ciebie gniew i agresja. Nie potrafisz również właściwie ocenić sytuacji. Stajesz się mało odpowiedzialny za swoje życie.

Co zrobić w takim przypadku, gdy przebywasz z wampirem energetycznym?

Najlepszym sposobem jest odcięcie się od niego. Zerwanie z nim kontaktu. Może okazać się to trudnym sposobem. Jednak najbardziej skutecznym. Czasem może być to niemożliwe, ale to jedyne, rozsądne wyjście.

Jak radzić sobie z wampirem energetycznym?

Bardzo często się zdarza tak, że jeśli ktoś ma do czynieni z wampirem energetycznym, daje mu często ,,drugą szansę”. W tym momencie właśnie warto się zastanowić, dlaczego to robisz. Jeśli oczywiście masz do czynienia z taką osobą. Naprawdę mając do czynienia z wampirem energetycznym, musisz mieć dużo wiary w siebie. Niska samoocena to właśnie może być skutek przebywania z wampirem emocjonalnym. Twoim zadaniem jest więc jasna, bezpośrednia komunikacja. Zwróć szczególną uwagę na słabe strony takiego człowieka. Jeśli on rozpoczyna różne kłótnie, ignoruj to. To najlepsze rozwiązanie. Musisz też postarać się jasno określić granice swoje wytrzymałości i nie zamęczać się nieprzyjemnymi wspomnieniami.

Różne typy wampira energetycznego

fot. pixabay

Można wyróżnić kilka typów wampira energetycznego. Jeden z tych typów to wampir aktor. On wprost uwielbia plotki. Kocha dramatyzować. Wampir narcystyczny oczywiście uważa się za lepszego od innych. Wampir antyspołeczny zaś twierdzi, że zasady są po to, aby je łamać. Dlatego też przy nim lepiej nie tracić kontroli nad sytuacją. Taki człowiek nawet może doświadczać problemów z prawem. Wampir obsesyjno-kompulsywny z pogardą odnosi się do osób, które są mniej obeznane w danym temacie. Lepiej z nim nie realizować żadnego projektu. Bardzo często ten typ wampira to istny pracoholik. To, co go jeszcze charakteryzuje to to, że wszędzie widzi jakieś błędy. Bardzo przywiązuje do nich uwagę. Jest też wampir paranoik. Jego cecha to podejrzliwość. Lepiej uważaj, bo on ma strasznie szalone pomysły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here