Znamiona , pieprzyki, usuwanie

0
1265

Czym są pieprzyki?

To ciemne plamy na skórze. W tych miejscach gromadzi się melanina. Tak nazywa się barwnik, który nadaje kolor naszej skórze. Obowiązuje zasada: im więcej melaniny, tym ciemniejsza skóra. Czasami może się zdarzyć, że na małej powierzchni nagromadzi się dużo tego barwnika.

Każdy ma na skórze plamy pigmentowe. To, czy znamię na odsłoniętej części ciała zostanie odebrane jako atrakcyjne znamię lub skaza, zależy wyłącznie od widza. O tym, czy i jak usuwa się znamiona, decydują nie tylko subiektywne ideały piękna.

Rozróżnia się plamy pigmentowe i znamiona komórkowe. Plamy pigmentowe to plamy soczewicowate (liczba pojedyncza: lentigo) i jaśniejsze plamy café-au-lait. Oba są nieszkodliwe. Lentiginy powstają z miejscowego namnażania się melanocytów i występują na całym ciele. Zwykle są okrągłe, ostro zarysowane, mają tylko kilka milimetrów i nie są wypukłe.

Znamiona komórkowe znamion są brązowo-czarne i albo są wrodzone, albo powstają w ciągu życia. Kolor jest tworzony przez zawartość pigmentu i dużą liczbę komórek znamionowych. Powierzchnia znamion komórkowych znamion jest płaska lub uniesiona, a czasem owłosiona.

Znamiona to częste zmiany skórne. Jako guzy melanocytowe są one głównie łagodne, ale mogą potencjalnie przerodzić się w czerniaka – a tym samym w agresywny, przeważnie wczesny przerzutowy nowotwór złośliwy.

Pytanie, czy znamię stanowi dla pacjenta problem kosmetyczny, ma zatem drugorzędne znaczenie. Podczas badania znamion pierwszym krokiem jest wykluczenie wszelkich zmian złośliwych lub potencjalnie złośliwych. Jeśli definitywnie wykluczy się zmiany patologiczne w znamionach, możliwe jest również usunięcie ze względów kosmetycznych. Pacjenci powinni być leczeni wyłącznie przez specjalistów. Ryzyko dla zdrowia jest zbyt duże, jeśli złośliwe guzy, które zostały błędnie sklasyfikowane jako łagodne, zostaną usunięte za pomocą lasera.

Wielu pacjentów życzy sobie usunięcia znamion lub pieprzyków ze względów estetycznych – w niektórych przypadkach jest to również wskazane z medycznego punktu widzenia. Jakie metody są używane.

Medycyna estetyczna to dział medycyny zajmujący się modyfikacją wyglądu zewnętrznego ludzi. Jest to luźno zdefiniowane zbiorcze określenie różnych, głównie chirurgicznych środków, a nie specjalistyczna dziedzina lub dodatkowa kwalifikacja w rozumieniu przepisów o szkoleniu medycznym.

W AESTETIC CLINIC oferujemy naszym pacjentom usuwanie znamion o szczególnie wysokim poziomie specjalistycznych kompetencji medycznych i doświadczenia. Specjalnie do zabiegów na wrażliwych obszarach twarzy, takich jak okolice oczu, nosa i ust. Zapraszamy na nasza stronę internetową wrosinski.pl.

Metody usuwania pieprzyków

Nowoczesne metody na usuwanie pieprzyków i innych znamion praktycznie bez pozostawienia widocznych śladów. Przypominamy, że swoje znamiona należy systematycznie obserwować. Jeżeli nastąpi zauważalna zmiana w wyglądzie, kolorze lub rozmiarze znamienia, należy jak najprędzej zgłosić się na konsultację do dermatologa.

Chcesz usunąć znamię lub uzyskać niewiążące informacje? W takim razie umów się z nami na wizytę w AESTETIC CLINIC już teraz. Jeden z naszych lekarzy naczelnych chętnie doradzi Ci osobiście w sprawie możliwości leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here