Zespół Kehrera to inaczej choroba wdowia. Jest to zaburzenie seksualne. Zespół Kehrera nie jest chorobą o której mówi się dużo. Najczęściej choroba wdowia dotyka płeć żeńską. Kobiety nie są skłonne do przyznawania się do niej. Na czym ona polega, czym się objawia? Czytaj dalej, jeśli jesteś zainteresowany.
Kobiety niezaspokojone seksualnie
Zespół Kehrera to zaburzenie seksualne. Choroba ta tyczy się kobiet, które są niezaspokojone seksualnie. Co to oznacza? Kobieta nie osiąga orgazmu. To bardzo niedobrze. Nie jest to zdrowe. Może to doprawadzić do dotkliwych objawów ginekologicznych.
Brak zaspokojenie seksualnego
Brak zaspokojenia seksualnego źle wpływa na psychikę. Potrzeba seksualnego zaspokojenia jest bardzo ważna tak samo jak np. picie czy jedzenie.
Jakie są przyczyny zespołu Kehrera?
To zaburzenie seksualne może pojawić się u kobiet dojrzałych i też u młodych kobiet. Bardzo często również zespół Kehrera dotyczy wdów. Silnie one bowiem przeżywają i w mocny sposób odczuwają utratę swojego partnera seksualnego. Przyczyny niezaspokojenia seksualnego to znaczące różnice w temperamentach seksualnych. Co to oznacza? Ryzyko, że dotknie to zaburzenie kobiety jest duże, gdy potrzeby partnerów są odmienne. Kolejną przyczyną może być kłótnia partnerów. Jeśli trwa ona długo, również znacznie zwiększa się ryzyko, że u kobiet pojawi się niezaspokojenie seksualne. Partnerzy bowiem seksu wtedy nie uprawiają. Brak orgazmu również może być tym czymś, co powoduje różnorodne zaburzenia. Napięcie seksualne bowiem nie zostało rozładowane.
Jak rozpoznać u kobiety zespół Kehrera?
Można zauważyć jako pierwsze objawy to, że kobieta jest bardziej rozdrażniona, nerwowa, pobudzona, agresywna. Bardzo często też to ona zaczyna wszczynać kłótnię. Potem pojawia się druga faza. To objawy natury fizycznej. Dotyczy to narządów w miednicy mniejszej.
Druga faza zespołu Kehrera. Co to za objawy?
Może pojawić się świąd, przeczulica w okolicach pochwy i miednicy małej. Mogą pojawić się również żylaki naczyń. Będą to żylaki odbytu, żylaki sromu, żylaki miednicy małej. Poza tym również bóle w podbrzuszu i przy kości krzyżowej. Kobiety również mogą mieć zaburzenia miesiączki oraz spuchniętą macicę.
Jak poradzić sobie z chorobą wdowią? O leczeniu
Kobiety może zacząć mieć satysfakcję ze współżycia. W tym momencie, objawy powoli zaczynają ustępować. Czasem relacja między dwojgiem partnerów się poprawia lub zostanie na nowo zaczęta. Mężczyzna też bardziej zaczyna rozumieć kobietę. Kobieta częściej uprawia seks. Może też partner do niej powraca. W takich właśnie przypadkach choroba wdowia znika.
Seksuolog
Warto jednak udać się do seksuologa. To specjalista, który na pewno pomoże. Może zaproponować kobiecie i mężczyźnie terapię polepszającą życie seksualne. Główny cel takiej terapii to uświadomienie partnerom seksualnym, że zaspokajanie potrzeb seksualnych jest bardzo ważne. Nie mniej jak potrzeba jedzenia, czy picia. Gorzej przedstawia się sytuacja u wdów. Straciły one partnera seksualnego. Nie uprawiają więc seksu. Trudniej jest też takim osobom zbliżyć się do kogoś. Pojawia się bowiem bariera psychiczna, która wszystko kobiecie utrudnia. Jednak pozostaje masturbacja. To dobre rozwiązanie. Kobieta również może zostać poddana leczeniu farmakologicznemu. To też jest dobre wyjście. Chodzi o to, aby ten komfort seksualny został ulepszony.
Czy choroba wdowia ma coś wspólnego z nimfomanią?
Absolutnie nie. Zespół Kehrera nie ma nic wspólnego z nimfomanią. Taka kobieta ma normalne libido. Jednak partner z różnych powodów nie zaspokaja go.
Choroba wdowia często mylona z napięciem przedmięsiączkowym
Objawy są bowiem bardzo podobne. Kobieta jest nerwowa, drażliwa, kłótliwa. Zdarza się jej być czasami agresywną. Chodzi też poirytowana. Może zrobić kłótnie swojemu parnerowi z byle jakiego powodu.