Pochłaniacze pyłu do paznokci – dostępne rodzaje i najważniejsze kryteria wyboru

0
631

Pochłaniacze pyłu do paznokci to urządzenia dedykowane do stosowania w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Niektóre spośród dostępnych modeli nadają się także do amatorskiego stosowania we własnym mieszkaniu. Ponadto, można z nimi podróżować – na przykład zabierać je do klientki na czas wykonania zabiegu. Z pewnością, jakość twoich usług kosmetycznych będzie wyższa, jeśli tylko skorzystasz z pochłaniacza pyłu. Zapraszamy do lektury krótkiego wprowadzenia w tematykę pochłaniaczy. Dowiesz się – jakie rodzaje tych urządzeń znajdziesz w sklepach oraz na który model warto się zdecydować.

Przenośne pochłaniacze pyłu – kiedy i dla kogo?

Pochłaniacze przenośne to urządzenia o wadze sięgającej około dwóch kilogramów (choć oczywiście, znajdziesz też urządzenia cięższe i lżejsze). Dzięki temu mają one formę pochłaniaczy mobilnych – może zabrać je z sobą na czas „pracy w terenie”, jak również przenosić pomiędzy różnymi stanowiskami pracy.

W konstrukcji pochłaniaczy przenośnych znajduje się wentylator, otoczony przez estetyczną i ergonomiczną obudowę. Ważne jest, by obudowa wybranego przez ciebie pochłaniacza była estetyczna. Większość dostępnych urządzeń prezentuje konwencjonalne odcienie bieli, które dobrze korespondują z wyposażeniem salonu kosmetycznego.

Dostępne są urządzenia pracujące w zakresie od kilku/kilkunastu do nawet ponad 60 W. Różnią się także siłą pracy wentylatora, wydajnością oraz poziomem emitowanego hałasu. Oczywiście, im silniejsze dane urządzenie, tym głośniej będzie pracować. Warto też zwrócić uwagę na długość kabla zasilającego dany pochłaniacz, by nie był za krótki, ani za długi.

Pochłaniacze do zabudowy – wydajne, wytrzymałe i uniwersalne

Kosmetyczne pochłaniacze pyłu do zabudowy mają najczęściej podłużną prostokątną formę, na którą składa się metalowy korpus oraz obecny w jego wnętrzu mechanizm wentylujący. Pochłaniacze do zabudowy przypominają zwykłe kratki wentylacyjne, lub inne elementy instalacji.

Ich zaletą jest wysoki poziom wydajności – który może sięgać nawet 99 procent. Dzięki temu pochłaniacze oczyszczają pomieszczenie z wszystkich pyłków i zanieczyszczeń powstających w czasie pracy kosmetyczki.

Główną zaletą pochłaniaczy do zabudowy jest fakt, że urządzeń tych nie musimy podłączać na czas wykonywania zabiegu, ani odkładać na miejsce po zakończeniu wizyty. Wręcz przeciwnie – cały czas pozostają w miejscu montażu, nie zaburzając wolnej przestrzeni ani nie angażując naszej uwagi.

Pochłaniacze do zadań specjalnych – pochłaniacze na pantografie

Pantograf to mechanizm pozwalający na swobodne sterowanie ustawieniem pochłaniacza. Urządzenia takie są dostępne w niektórych sklepach wyposażających salony kosmetyczne. Korzysta się z nich przede wszystkim w czasie wykonywania zabiegu pedicure.

Wówczas, pojawia się potrzeba ustawienia pochłaniacza bezpośrednio przy stopach klientki. Pochłaniacz z pantografem będzie więc wyborem idealnym – pozwala nie tylko na jego swobodne przesuwanie, ale również stabilne utrzymywanie wybranej pozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here