Odzież podgrzewana na polowanie

Polowanie to nie lada uciecha. Zwłaszcza gdy trwa przez długi czas i zakończone jest upolowaniem zwierzyny nadającej się do konsumpcji. By jednak polowanie przebiegało sprawnie i bezpiecznie (także dla zdrowia!) warto wybrać odpowiednie wyposażenie oraz ubiór myśliwski. W tej ostatniej kategorii znajduje się również odzież podgrzewana, która w ciągu ostatnich lat zyskuje znacząco na popularności. Poniżej opowiemy nieco więcej o odzieży podgrzewanej dedykowanej dla myśliwych. Zwłaszcza dla tych, którzy wybierają się na polowanie nocą lub zimą, gdy niskie temperatury mogą dać się w kość.

Ogrzewane bluzy i kalesony dla myśliwych – czy i dlaczego warto stosować?

W odzież podgrzewającą zaopatrzyć się możesz w sklepach dla myśliwych. Oczywiście, nie każdy sklep będzie dysponował tak specjalistycznym asortymentem – dlatego najszybszym sposobem będzie internetowy sklep z wyposażeniem na polowanie. Oferta e-sklepów jest często o wiele szersza i bardziej rozbudowana, niż sklepów stacjonarnych.

Ważnym elementem odzieży myśliwskiej jest oczywiście bluza, sweter lub koszulka z długim rękawem. Polowanie może odbywać się w różnych warunkach – zarówno atmosferycznych jak i innych. Jednak bez odpowiedniego zabezpieczenia tułowia przed zimnem i wilgocią, nie ma mowy o komfortowej wyprawie na łono natury.

Bluzy podgrzewane są, podobnie jak zwykła odzieży myśliwska, wygodne w noszeniu, wykonane z trwałych i elastycznych materiałów, a także przeciwdziałają przegrzaniu organizmu i z łatwością odprowadzają wilgoć. Ich wyjątkowość tkwi w zastosowaniu specjalnego systemu włókien węglowych, które są wkomponowane w materiał odzieży. Za ich pomocą z łatwością transportowana jest energia cieplna, wytwarzana przez niewielki akumulator, dołączony do zestawu.

Podgrzewane bluzy są często kupowane wraz z kalesonami. W ten sposób myśliwy ma możliwość zatroszczenia się o swój organizm całościowo. Warto podkreślić, że odzież podgrzewana nadaje się do stosowania zarówno w czasie polowań stacjonarnych jak i w chodzie, a także biegu.

Odzież podgrzewana dla myśliwych – jak tego używać?

Wiele osób obawia się, że odzież ocieplana to niepotrzebny wymysł, a jej obsługa zajmuje więcej czasu niż przynosi korzyści. Nic bardziej mylnego. Uruchomienie programu grzewczego jest bardzo proste – odbywa się na skutek jednorazowego naciśnięcia przycisku uruchamiającego. Mamy możliwość wyboru spośród kilku (najczęściej trzech) programów grzania, o odmiennej intensywności.

Kluczowym elementem jest oczywiście akumulator, który ma formę powerbanku. Istnieje także możliwość dokupienia dodatkowych akumulatorów, które pozwolą cieszyć się ciepłem przez jeszcze dłuższy czas. Ich czas działania różni się, w zależności od temperatury, którą chcemy uzyskać.

Zazwyczaj, niski poziom pracy (oznaczany kolorem zielonym) podgrzewa odzież do temperatury 40 stopni C. Jeden powerbank może utrzymać taki program przez okres nawet 6 godzin. Średni zakres pracy – podgrzewający odzież do temperatury 46 stopni – pozwala na 4 godziny ogrzewania na jednym akumulatorze. Najwyższy poziom ogrzewania (czerwony) wytwarza ciepło na poziomie 52 stopni, a czas jego pracy do niecałe 3 godziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here