WYBÓR PERUKI

0
844

Peruki syntetyczne – sposób na zmianę wizerunku

Peruki wytwarzane z syntetycznych włosów kojarzą Ci się z nienaturalnie błyszczącymi, tandetnymi nakryciami głowy dopełniającymi strojów karnawałowych? Najwyższa pora przyjrzeć się nowoczesnym produktom perukarskim! Obecnie peruki to absolutny must have w szafie każdej trendsetterki kochającej kreatywną zabawę modą. Proponowane przez czołowe marki modele zaskakują swoim naturalnym, atrakcyjnym wyglądem i jakością. Co warto wiedzieć o perukach syntetycznych? Sprawdź!

Peruki na co dzień i na wielkie wyjście

Jasne, długie pasma, drapieżne fryzury z pazurem, modne boby, cieniowane fale, burza drobnych loków, kolory jednolite i modne sombre, odcienie naturalne i nietypowe… Peruki wytwarzane ze sztucznych włosów dostępne są w ogromnej liczbie wariantów. W salonach perukarskich i sklepach on-line znajdziesz wysokiej jakości fryzury idealne na co dzień i wielkie wyjścia. Co ważne, modele z katalogów uznanych producentów osadzone są na bazach wykonanych z przyjaznych skórze materiałów (na przykład mikroskóry lub tiulu), które idealnie zlewają się ze skórą. Starannie zamocowane, dopasowane do budowy anatomicznej użytkownika peruki nie zsuwają się i nie zmieniają swojego położenia nawet podczas uprawiania sportu czy tańca, zapewniając tym samym użytkownikowi komfort i pewność.

Mówiąc o walorach peruk syntetycznych, nie sposób nie wspomnieć o ich atrakcyjnej cenie. Modele z włosów syntetycznych są nierzadko i kilkukrotnie tańsze niż ich odpowiedniki tkane z włosów naturalnego pochodzenia.

Zabiegi stylizacyjne

Pamiętaj o tym, że włosy używane do produkcji peruk syntetycznych pozbawione są naturalnej ochrony w postaci łusek, dlatego należy obchodzić się z nimi delikatnie. Modelowanie i stylizacja z użyciem rozgrzanych urządzeń (prostownicy, lokówki) może bezpowrotnie uszkodzić pasma.

Zatem jak dbać o peruki ze sztucznych włosów? Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest regularne mycie. Włosy należy myć delikatnie letnią wodą i specjalnym szamponem. Nie trzyj włosów, nie wykonuj gwałtownych, szarpanych ruchów i nie szczotkuj pasm. Mokre kosmyki należy delikatnie osuszyć ręcznikiem. Często użytkowaną perukę myj co dwa tygodnie, najrzadziej – raz w miesiącu.

Delikatnie umyte włosy należy roztrzepać palcami i pozostawić do wyschnięcia na stojaku. Suche włosy zaleca się spryskać sprayem antystatycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here