Jak dbać o bardzo suchą skórę

Czy zmagasz się z wiecznie łuszczącą się, suchą i szorstką skórą, bez względu na to, ile kremu nawilżającego nakładasz? Dbanie o ekstremalnie suchą skórę to nie tylko płyny i kremy. Mając lepszą wiedzę, co przyczynia się do wysuszenia, możesz w znaczący sposób dostosować lepiej pielęgnację skóry, aby uzyskać bardziej miękką, gładszą i doskonale nawilżoną cerę. Zapoznaj się też z serią kosmetyków Bielenda do cery suchej.

Jakie są przyczyny suchej skóry?

Sucha skóra pojawia się, gdy nie jest w stanie dłużej zachować swoich naturalnych czynników nawilżających lub jej naturalna bariera ochronna zostaje uszkodzona. Nie może wtedy utrzymywać składników nawilżających — innymi słowy, traci zdolność regeneracji. Dzieje się tak przez przerwanie bariery skóry i uszkodzenie jej mikrobiomu przez nadmierne oczyszczanie (zwłaszcza mydłem w kostce), agresywne składniki chemiczne, peelingi ścierne, i niezabezpieczoną filtrem ekspozycją na słońce (codzienne używaj filtru SPF, jest to koniecznością przy ekstremalnie suchej skórze) i wiele innych elementów w powietrzu, takie jak suche otoczenie, na które jesteśmy narażeni na co dzień.

Rozwiązania kosmetyczne i pielęgnujące dla bardzo suchej skóry

Zwycięstwo w walce z suchą, podrażnioną skórą zaczyna się od wyboru szerokiej gamy produktów Bielenda do suchej skóry, które odżywiają i koją. Możesz zacząć myć swoją cerę, ale skutecznym środkiem czyszczącym, który pozostawia skórę miękką i czystą, nigdy niewysuszoną ani napiętą. Wśród składników, których należy szukać, są odżywcze, niepachnące oleje roślinne i wyjątkowo łagodne, łatwe do spłukania środki myjące. Ważna wskazówka to unikanie mydeł w kostkach i peelingów. Te produkty uszkadzają powierzchnię skóry, zmniejszając jej zdolność zatrzymywania wilgoci.

Używaj toniku do suchej cery

Po oczyszczeniu przetrzyj swoją skórę tonikiem Bielenda do cery suchej (tak, nawet sucha skóra może skorzystać z toniku) zawierającego doskonałe składniki nawilżające i regenerujące cerę. Dodanie toniku do codziennej pielęgnacji bardzo suchej skóry daje jej dokładnie to, czego potrzebuje, aby zacząć odzyskiwać wilgoć i chronić ją przed przyszłą utratą wilgoci.

Kuracja dla suchej skóry na noc

Standardowe podstawowe środki nawilżające i kremy po prostu nie wystarczą do tego typu skóry. Potrzebujesz raczej mieszanki niezbędnych lipidów, ceramidów, masła roślinnego i środków uspokajających o dużej mocy. Aby uzyskać intensywne nawilżenie i uczucie ulgi, wypróbuj kurację na suchą skórę od marki Bielenda, przeznaczoną dla skóry wrażliwej. Twoja skóra zostanie natychmiast złagodzona i zabezpieczona przed atakiem i nawrotom wysuszenia.

Źródło: http://edaff.pl/Bielenda-%e2%80%93-polska-marka-kosmetyczna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here